10 podstawowych zasad pierwszej randki w realu

Po przeczesaniu wielu serwisów randkowych i portali dla singli, po przejrzeniu tysięcy profilów i wysłaniu setek maili, wreszcie udaje nam się trafić na kogoś, kto przykuł naszą uwagę i zaintrygował swoją nietuzinkową osobowością. Spędzamy ze sobą godziny na wymianie wiadomości, aż w końcu pada pytanie, o spotkanie w realu. I nagle dopada nas strach przed rozmową w prawdziwym świecie, choć w tym wirtualnym poruszaliśmy niemalże wszystkie tematy. Chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie i sprawić, by randka nie okazała się katastrofą.

strój na pierwszą randkę
Poniżej kilka zasad, o których należy pamiętać, by pierwsza randka nie stała się ostatnią.

Nie odwołuj spotkania!

Przekładanie randki robi bardzo złe wrażenie. Niekiedy przesunięcie terminu spotkania zaważa nad rozwojem całej znajomości i zmniejsza prawdopodobieństwo, że on/ona będzie chciał/a spotkać się jeszcze raz.

Nie spóźnij się!

Każda minuta Twojego spóźnienia to setki scenariuszy w głowie osoby czekającej na ciebie. Nie ma nic gorszego niż czekać i zastanawiać się, czy nie zostało się wystawionym lub, czy osoba, z którą jesteśmy umówieni nie siedzi gdzież w pobliżu, nie obserwuje nas i się śmieje. Spóźnienie, zwłaszcza na pierwszą randkę, może zostać odebrane jako brak szacunku lub niewychowanie, co niestety nie wpłynie korzystnie na zrobienie dobrego wrażenia.

Nie przedłużaj spotkania!

Dwie godziny to odpowiedni czas trwania pierwszej randki. Jeśli nie zaiskrzyło, to nie ma co się męczyć w nieskończoność, bo już zapewne nie zaiskrzy, jeśli zaś czujesz, że przeniesione z komputera zauroczenie zaczyna nabierać rumieńców, lepiej pozostawić lekki niedosyt. Zaproponuj kolejną randkę już wkrótce.

Miej alternatywny scenariusz!

Zadbaj o to, by nic nie zepsuło spotkania. Jeśli randka ma odbyć się na powietrzu, weź pod uwagę, że np. może padać. Warto opracować plan B w razie braku wolnego stolika w restauracji, czy innych nieprzewidzianych katastrof. Taka alternatywa da ci gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zadbaj o swój wygląd

Oczywiście nie ma ustalonych sztywnych reguł dotyczących stroju na pierwszą randkę, dlatego najważniejsze jest, by czuć się swobodnie i wyglądać stosownie do miejsca, w którym ma się odbyć spotkanie.

Nie pomyl jej/go z kimś innym!

Oczywiście zdjęcie profilowe w serwisie społecznościowym czy randkowym musi być najdoskonalsze jakie mamy, nawet jeśli jest sprzed dwóch czy pięciu lat. Przed spotkaniem najlepiej jest upewnić się, że na pewno się rozpoznacie, choć dla pewności warto umówić się na jakiś znak rozpoznawczy. Przesadne idealizowanie swojego wyglądu podczas rozmów przez Internet często ma negatywny oddźwięk podczas spotkań w realu, by nie rozczarować i nie czuć się rozczarowanym najlepiej otwarcie mówić zarówno o swoich zaletach jak i wadach.

Mów i słuchaj!

Zrobisz znacznie lepsze wrażenie jeśli skupisz się na osobie, z którą jesteś na randce, a nie na sobie. Pokaż jej, że to ona Cię interesuje i dla niej tu jesteś. Słuchaj uważnie, bądź zainteresowany/a rozmową. Wyjdziesz na zarozumialca i egocentryka, jeśli będziesz mówić tylko o sobie, a prędzej czy później przekreśli to szanse na udany związek.

Pamiętaj o komplementach, ale nie przesadzaj!

Jeśli za często będziesz podkreślać, jak idealnie do siebie pasujecie, może wydać się to oznaką nachalności, a nawet desperacji. Od czasu do czasu powiedz coś miłego, o ile to będzie szczere. Nieszczerość bardzo łatwo wyczuć.

Wyłącz komórkę30

Używanie telefonu komórkowego podczas randki skutecznie zniechęca do dalszych spotkań. Dźwięk telefonu może rozpraszać, a rozmowy przez niego sprawić, że osoba, z którą się spotkaliśmy poczuje się lekceważona. Możesz demonstracyjnie na początku spotkania wyłączyć telefon, by parter/ka poczuł/a, że jest wyjątkowy/a i tylko jej/jemu chcesz poświęcić 100% uwagi.

Udowodnij, że słuchasz

Nic nie robi takiego wrażenia, jak udowodnienie drugiej osobie, że się słucha i pamięta, o czym mówiła i co lubi. Jeśli kiedyś wspomniał/a, że lubi rurki z kremem, zabierz ją/jego do cukierni. Udowodnij, że mimo, ze to wasze pierwsze spotkanie w realu, to wasze rozmowy w sieci utkwiły ci głęboko w pamięci i masz wrażenie jakbyście się znali od dawna.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

2 (1 Votes)

Summary

9,1Score

9,1

Brak komentarzy do "10 podstawowych zasad pierwszej randki w realu"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress