Portal Trusted Cosmetics Liderem Biznesu 2017!

7 kwietnia w warszawskim klubie LOFT44 odbyły się huczne urodziny prestiżowego magazynu LAW BUSINESS QUALITY, podczas których zostało nagrodzonych 23 przedsiębiorców, którzy wzięli udział w plebiscycie Lider Biznesu MŚP 2017 . Wśród lauterów znalazł się portal Trusted Cosmetics. Udało nam się porozmawiać z redaktor naczelną Renatą Zielezińską, która opowiedziała nam o sukcesie portalu. Zapraszamy! 

Jesteś redaktor naczelną i założycielką portalu Trusted Cosmetics. Jakie były jego początki i jak się rozwijał?

Od początku portal jest budowany według mojej własnej koncepcji, którą tworzę intuicyjnie. Powstał z pasji do branży beauty i marketingu, w czasach kiedy pracowałam jeszcze na etacie. Istnieje, bo nie chciałam zmarnować wiedzy i kontaktów, które zdobyłam w trakcie kilkuletniej współpracy branży marketingu kosmetycznego. Jest takim moim „produktem” od A do Z. Na początku było zabawnie, ale także metodą prób i błędów…. mam jeszcze spory „zeszyt pomysłów”, w którym ciągle notuję inspiracje, ciekawostki i tematy, które warto poruszyć. Co ciekawe powstał on, bo bałam się, że zabraknie mi tematów, o których będę mogła pisać. Teraz po 3 latach wiem, że im bardziej zagłębiam się w branże beauty, tym więcej tematów, inspiracji i pomysłów pojawia się w mojej głowie. Prowadzenie TrustedCosmetics.pl dziś jest moją pełnoetatową pracą, która pozwala mi realizować moje pomysły. Na początku było wiele trudności, jako że serwis był nowy na rynku i jeszcze nieznany wielokrotnie słyszałam „nie”. Firmy nie chciały ze mną współpracować. Jestem osobą bardzo niecierpliwą, ale wiedziałam, że takie są prawa rynku, że najpierw muszę pokazać klientom i czytelnikom, że nie zniknę za moment. Muszę zyskać ich zaufanie. Już na początku tego projektu założyłam sobie, że odniosę sukces, że serwis będzie się wyróżniał na rynku. Przy jego tworzeniu nigdy nie korzystałam z usług profesjonalnych agencji reklamowych. Wszystko, co zyskałam, powstało dzięki własnej, codziennej pracy.

Niedawno odebrałaś statuetkę w plebiscycie Lider Biznesu MŚP 2017, To już kolejny sukces portalu Trusted Cosmetics. Jakim swoim cechom zawdzięczasz te sukcesy?

Tak, sukcesy są bardzo motywujące do działania i ogromnie cieszą. Dla mnie każdy sukces — niezależnie od tego, czy to nagroda, referencje czy też nowy klient — jest wyrażeniem podziwu i docenieniem, mojej pracy. Czyli tym, czego bardzo brakowało mi w czasie mojej etatowej pracy. Wszystkie powyższe czynniki to takie poklepanie po plecach i słowa „Dzięki! Wykonałaś doskonałą robotę!”. Portal istnieje od 2014 roku i niedawno odebrałam trzecią nagrodę. Wygląda na to, że to, co robię, nie idzie na marne 🙂 oraz że podoba się innym. Normalnie raczej nikt tego nie dostrzega, ale sukces to tak naprawdę wytrwała codzienna praca, nawiązywanie relacji z ludźmi, częste wyjazdy, wizyty na targach kosmetycznych, szkolenia. Własny biznes to nie praca przez 8 godzin dziennie, jednak to działania, które pozwalają mi wyrażać moją kreatywność i spełniać się w tym, co robię. A co sprawiło, że jestem tu, gdzie jestem? Moje podejście do trudności — zawsze szukam rozwiązań, bo jak nie można czegoś przeskoczyć, to pewnie można to obejść! Każda sytuacja ma wiele rozwiązań, tylko trzeba do niej kreatywnie podejść. A poza tym codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu mimo trudności, chodzenie własnymi ścieżkami, bycie sobą, kreatywność, pomysłowość, ale również serdeczność i uśmiech!

Co dla ciebie oznacza tytuł Lidera Biznesu? Czy czujesz się liderem?

Prestiżowy Tytuł Lidera Biznesu jest dla mnie wyjątkowym wyróżnieniem. Statuetka dumnie prezentuje się na moim biurku i dodaje mi skrzydeł oraz odwagi w codziennych działaniach. Jeszcze niedawno powiedziałabym, że nie czuję się liderem. Jednak coś w tym jest, że jeśli potrafimy porywać ludzi i przekonać do tego, co robimy, to stajemy się liderami. Staram się być sobą, pokazywać również poprzez moje artykuły siebie taką, jaka jestem. Bycia liderem ciągle się uczę poprzez obserwację, ale i czytanie książek czy blogów osób, które dla mnie są aktualnie liderami.

Jesteś kobietą niezależną pełną pasji i miłości do tego czym się zajmujesz. Skąd czerpiesz siłę i przede wszystkim pomysły dzięki, którym Twój portal wciąż się rozwija i zdobywa kolejne nagrody?

Moim zdaniem, jeśli znajdujesz się w odpowiednim miejscu na swojej życiowej drodze – czyli tam, gdzie powinnaś być i robisz to, co naprawdę sprawia Ci przyjemność, to wszystko dzieje się samo i nawet okoliczności losu uginają się tak, by zawsze było po twojej myśli. Jeśli chodzi o źródło pomysłów to mój mąż, który jest informatykiem i bardzo pomaga mi rozwijać portal, często powtarza mi, abym wyłączyła to nadmierne wymyślanie. Zawsze mu odpowiadam, że ja się naprawdę nie staram nic wymyślić, najlepsze pomysły przychodzą do mnie same. Dzieje się to gdy wracam pociągiem do domu z eventu beauty, gdy jestem na spacerze czy biorę prysznic – czyli teoretycznie w czasie przeznaczonym na relaks. Każdy pomysł trafia do mojego grubego zeszytu zatytułowanego „księga pomysłów TrustedCosmetics.pl”. Jestem prawdziwą szczęściarą, bo robię to, co naprawdę kocham i mogę realizować swoje liczne pomysły.

Jak udaje ci się pogodzić pracę z życiem rodzinnym? Jaki masz sposób na zarządzanie czasem?

Tak naprawdę chyba każda osoba, która prowadzi własny biznes, ma z tym problem. Ja mam ten przywilej, że redakcja znajduje się w jednym z pokoi w moim mieszkaniu. Zatem mogę zająć się pracami domowymi, po czym powrócić do pracy, jeśli jest taka potrzeba. To ogromny luksus! Złotego środka na zarządzanie czasem nie znalazłam i uważam, że bardzo ciężko rozgraniczyć czy wydzielić czas na swoją pasję. Oczywiście prowadzenie redakcji nie jest pracą od 8 do 16, często pracuję w weekendy czy wieczorami. Bardzo często wyjeżdżam na różnego typu kongresy i targi kosmetyczne czy spotkania blogerek urodowych, ponieważ uwielbiam zdobywać wiedzę o nowinkach z branży, nawiązywać nowe znajomości. Czyli czasem nie mam wolnych weekendów. Nawet jak planujemy wakacje to, ja staram się zawsze przy okazji zwiedzić czy poznać coś związanego z działalnością urodową. Pogodzenie życia zawodowego i prywatnego jest zatem nie lada wyzwaniem. Bardzo istotne jest również to, że kiedy spędzam czas z najbliższymi – jestem tylko dla nich. Staram się wówczas wyłączyć myślenie o moim biznesie i nie odbierać telefonów. Ważne, by mieć u swojego boku wyrozumiałą osobę, która będzie nas wspierać i motywować. Ja mam niezwykłą przyjemność mieć fantastycznego męża, który naprawdę rozumie to, co robię. Wie, że moja praca sprawia mi ogromną frajdę i często jest dla mnie niesamowitą zabawą, dlatego raczej nie robi mi wyrzutów.

O czym marzysz?

Jeśli chodzi o pracę zawodową, to marzę o tym, aby wkrótce w moim życiu pojawiła się idealna asystentka, która przejmie część moich obowiązków. Poza tym pragnę, aby serwis TrustedCosmetics.pl ciągle się rozwijał, inspirował Czytelniczki i był coraz bardziej znany i chętnie odwiedzany. Natomiast w życiu prywatnym marzę o tym, abym już wkrótce mogła spełniać się w roli mamy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Portal Trusted Cosmetics Liderem Biznesu 2017!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress