Nawet 7 tys miesięcznie. Zacznij zarabiać bez wychodzenia z domu!

Programy umożliwiające afiliację to jeden z najlepszych i najbardziej powszechnych metod na zarobienie online, tak samo dla internautów usiłujących stawiać pierwsze kroczki w online marketingu, jak i wykwalifikowanych pozycjonerów SEO.

Jak działają programy afiliacyjne?

Programy afiliacyjne funkcjonują na niesłychanie banalnej zasadzie. Propagując produkty w sieci zarabiamy otrzymując prowizję od ich sprzedaży. Plusem jest, że to nie my realizujemy dostarczenie produktu czy usługi. W naszym interesie tylko reklama produktu w Internecie.

Każda osoba zakładająca konto w programie ma przydzielony indywidualny link partnerski, który może umieścić np. na utworzonej przez siebie stronie internetowej, lub też na przykład blogu, forach internetowych, kanałach w social mediach itd. Jeżeli potencjalny klient wejdzie na stronę produktu poprzez ten unikalny link i dokona transakcji, wtedy zostaje afiliantowi, czyli właścicielowi linku partnerskiego przypisana prowizja. Prowizja może także przysługiwać np. za pozyskanie leada.

Czy warto zacząć od branży z suplementami diety?

Możliwości promowania własnych produktów po-przez programy partnerskie oferują m.in. banki czy sklepy. Wiele osób rozpoczyna jednak przygodę z programami partnerskimi od tych, które reklamują suplementy diety lub kosmetyki. Argumentów istnieje co najmniej kilka.

• Suplementy diety są spopularyzowane i bardzo dobrze się sprzedają. W opinii niektórych testów niespełna 50% Polaków stosuje je regularnie.
• Programy opierające się na afiliacji udostępniają zazwyczaj od kilku do kilkunastu produktów dedykowanych do zróżnicowanych grup docelowych. Zapewnia to dużą elastyczność oraz możliwość promowania takich produktów, z którymi czujemy się pew-ni.
• Poszczególne ogniwa rynku z suplementami diety są szczególnie wysokonakładowe w Internecie np. z powodu konieczności zachowania anonimowości (np. przy zamawianiu produktów powiązanych z życiem erotycznym).
• Suplementy diety odnajdują się w każdym sposobie promocji, nie tylko SEO, ale też w e-mail marketingu czy PPC (np. reklamy AdWords).

Na jaki zysk można liczyć?

Niektóre programy afiliacyjne zawierające w w ofercie m.in. suplementy diety (np. platforma Easy-Profits.com) zapewniają swoim członkom aż 40% prowizji od sprzedaży reklamowanych produktów. Na tak wysokie stawki pozwalają sobie tylko najbardziej renomowane programy, których produkty są popularne i wyjątkowo dobrze się sprzedają. To właśnie wysokie prowizje sprawiają, że zyski afiliantów w wysokości 6-7 tys. zł na przestrzeni miesiąca są wy-jątkowo częste, jak również wyższe, dochodzące nawet do 20 tys. zł nie należą do rzadkości.

Warto przemyśleć określony przypadek. Powiedzmy, że na swojej stronie internetowej umieszczamy link do strony sprzedającej zestawy suplementów diety kosztujące 180 zł. Jeżeli 20 internautów kliknie w stronę producenta oraz zakupi produkty, to przy 40% prowizji, zyskujemy 1440 złotych! A tych produktów możemy promować przecież nawet kilkanaście!

Z jakich narzędzi korzystać?

Przy działaniu wyjątkowo polecane jest budowanie własnych, unikalnych treści: landing page, rankingów z produktami, stron typu presell, mających na celu reklamowanie produktu i wówczas stamtąd kierowanie zainteresowanych na stronę produktu. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe czy też unikalny content to ważne kryteria wysokich pozycji w Google, a np. wykonywanie własnych amatorskich zdjęć podwyższa wiarygodność, co z pewnością przełoży się na konwersję, a w efekcie – nasze zyski.

Dla znawców SEO znaczenie ma również fakt, że liczba fraz z długiego ogona dla produktów z branży zdrowotnej jest spora. Warto je z powodzeniem wykorzystać w działaniach.

Na co zwrócić uwagę?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze programu partnerskiego? Jeśli strony produktów w asortymencie programu mają wersje językowe zwiększa nam to możliwości działania. W przypadku działań istotną rolę spełniają też statystyki. Dobry program afiliacyjny daje możliwość partnerom śledzenie zarobków, a także szeroką analizę dokonań. To daje możliwość przemyślenia dokładnej dalszej strategii. Programowi afiliacyjnemu zależy na tym, by nasze działania były jak najbardziej wydajne, dlatego powinien on zapewniać dostęp do materiałów reklamowych, jak np. zdjęć, bannerów i innych. Warto też zwrócić uwagę na to, czy program zapewnia pomoc dedykowanego opiekuna, który będzie służyć wszelkimi niezbędnymi poradami.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Nawet 7 tys miesięcznie. Zacznij zarabiać bez wychodzenia z domu!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress