Na co zwrócić uwagę wybierając kantor internetowy?

Sklepy internetowe już kilka lat temu stały się naszą codziennością. Dołączają do nich także e-kantory, których liczba z roku na rok wzrasta w błyskawicznym tempie. Do założenia rachunku w kantorze wystarczy dowód osobisty. Wszystko można zrobić online, a konto działa natychmiast. Niestety jakość świadczonych usług jest bardzo zróżnicowana. Na co zrócić uwagę wybierając kantor internetowy? 

kantor internetowy

Dotychczas sądzono, że głównym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniego e-kantoru jest atrakcyjność kursów walut proponowanych przez daną platformę. Okazuje się jednak, że czas ralizacji ma równie kluczowe znaczenie. Wyniki sondażu Gemiusa „E-commerce w Polsce 2017” dowodzą, że aż 49% klientów do robienia zakupów w sieci motywuje szybkość.  Aż 62 proc. badanych osób stwierdziło, że szybki przelew przez serwis typu PayU, przelewy24 czy Dotpay jest formą płatności, która najbardziej zachęca ich do robienia zakupów przez internet. Była to najczęściej wskazywana odpowiedź.” można przeczytać na stronach magazynu Forbes.

Istotne znaczenie, zwłaszcza w kwestii naszych pieniędzy ma wiarygodność kantoru i jej doświadczenie. Im dłużej firma działa na rynku oraz im więcej udostępnia informacji o sposobie prowadzenia działalności – tym większe wzbudza zaufanie. Strona internetowa powinna zawierać informacje o kosztach i czasie realizacji przelewów, zabezpieczeniach stosowanych przez serwis czy polityce dotyczącej przetwarzania danych osobowych klientów.

Coraz więcej kantorów internetowych otwiera własne rachunki w tzw. bankach współpracujących. Zlecając przelew z kantoru do takiego banku, nie wychodzi on poza jego system, dzięki czemu może zostać zaksięgowany jako przelew wewnętrzny, a my oszczędzamy czas  i pieniądze, ponieważ tego typu transakcje są bezpłatne.

Natychmiastowe przelewy mają ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku firm. Dzięki temu wyeliminowany zostaje problem z niezawinionymi spóźnieniami w spłacie faktur, co pozwala uniknąć kar lub ochronić wizerunek w oczach kontrahenta.

Magazyn Forbes, wspomniany już powyżej, przeprowadził w kwietniu tego roku ranking szybkości e-kantorów, którego zwycięzcą został kantor internetowy Rkantor.com, gdzie czas oczekiwania na przeprowadzenie transakcji wynosi średnio poniżej 10 minut. Wymogiem podczas selekcji e-kantorów był status Krajowej Instytucji Płatniczej i nadzór Komisji Nadzoru Finansowego.

Rkantor.com, należący do spółki córki Raiffeisena, oferuje swoim klietom Portfel Walutowy, dzięki czemu po wymianie walut środki klienta pozostają na jego koncie, a on sam może zdecydowć, czy chce zlecić przelew czy pozostawić je w Portfelu Walutowym.

Korzystając z kantorów internetowych otrzymujemy natychmiastowy dostęp do środków, mamy poczucie kontroli nad finansami, ponieważ mamy dostęp do całego portfela, nie ogranicza nas liczby przelewów, mamy możliwość wysyłania dużych kwot. Pozostaje tylko kwestia wybrania najlepszego e-kantoru. Zanim zaczniemy wymieniać waluty online, warto przyjrzeć się kilku różnym ofertom. Ranking kantorów internetowych pozwala w szybki i przejrzysty sposób szczegółowowo zapoznać się z ofertami liderów i wyłonić ten, który spełnia nasze oczekiwania.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Na co zwrócić uwagę wybierając kantor internetowy?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress