Kinga Bogdańska: Ja tak żyję i jest mi wspaniale. Jestem Mistrzynią na Swoim pokładzie.

W lutym ubiegłego roku pod naszym patronatem medialnym ukazała się książka „Mistrzyni Swojego Życia” coacha i szkoleniowca Kingi Bogdańskiej. Dziś Kinga opowiada nam jakie ma plany na ten rok i czy udało jej się uporządkować życie wewnętrzne i zewnętrzne.

fot. Magdalena Bielak – Fotografia

W ubiegłym roku w sprzedaży ukazała się Twoja książka „Mistrzyni Swojego Życia”. O czym jest i kto powinien po nią sięgnąć?

To książka skierowana do pracujących matek. Do kobiet które mają tyle obowiązków na głowie, że zapominają o Samych Sobie. I tracą kontakt z Sobą. Przestają się uśmiechać. Nic ich nie cieszy. Nie realizują swoich pasji. Czują coraz większą frustrację. Wyładowują się na dzieciach, bo są zmęczone. Czują się jak chomiki w kołowrotku pędząc nie wiadomo za czym.

Ale w głębi serca zaczynają czuć dyskomfort i pojawiają się pytania: o co chodzi? Co się dzieje? Jak wygląda to moje życie? Czy ja jestem szczęśliwa?

Ta książka to osobisty trener, który rozdział po rozdziale pozwala odkryć siebie, swoje potrzeby, swoje talenty, ale również leki. Pomaga uzdrowić przeszłość oraz zaplanować przyszłość.

Jak udaje Ci się pogodzić rolę mamy z karierą zawodową? Masz swój własny złoty środek?

Jakiś czas temu określiłam co chcę robić w życiu, z kim pracować na jakich zasadach i w jaki sposób. Według tych wytycznych określam Swoje cele i je sukcesywnie realizuję. Dopiero od 4 miesięcy jestem na stałe w Polsce, gdyż odzyskałam Malucha. Z jego powrotem musiałam na nowo poukładać Swoje życie: i zawodowe, i prywatne. Jestem w trakcie przebudowywania mojego systemu i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z efektów. Podjęłam decyzję, że w większości pracuje on-line po to by być jak najwięcej z dziećmi. Oczywiście korzystam z pomocy niani, która mnie wspiera w moich zawodowych działaniach. Zatrudniłam też przewspaniałą asystentkę, która świetnie mnie odciąża w różnych działaniach, do których nie jestem stworzona, dzięki temu mogę zająć się tylko tym co lubię.

Odpuściłam również mój perfekcjonizm. Nie robię już ponad swoje siły i możliwości i jeśli moje ciało mówi dość to go słucham, a nie tak jak kiedyś napierałam dalej. Odpuszczam, to słowo, które bardzo mi się spodobało. Robię sobie przyjemności czy wprowadzam dzień bez telefonu i komputera. Spędzam wtedy czas na przyjemnościach. Oczywiście codziennie staram się zrobić Sobie coś miłego, codziennie Siebie docenić i pochwalić. A Wdzięcznik i jego praktykowanie to niezmienny punkt dnia.

kinga bogdańska

W książce poruszasz temat porządkowania życia wewnętrznego i zewnętrznego. Jak to zrobić i czy Tobie już się udało?

To dość szeroki temat, bo cała książka o tym jest. Życie wewnętrzne to poznanie Siebie Samej, taka jaką Jesteś, docenienie Siebie i zaakceptowanie, odkrycie Swojego Wewnętrznego Skarbu- Swoich talentów. A świat zewnętrzny to zdiagnozowanie tego Ci służy, co Ci nie śluzy, nauczenie się w byciu tu i teraz, w uważności, przyglądaniu się relacjom w jakich jesteś i podjęcie decyzji o ich kontynuowaniu lub nie, to uzdrowienie przeszłości.

I to jest proces. To jest codzienność. Kiedy przejdziesz go ze mną z moja książką i podejdziesz do tego na poważnie to wprowadzisz to w Swoje życie i każdego dnia będziesz Sobą, będziesz świadomie żyła, świadomie podejmowała decyzje i ponosiła ich konsekwencje.

Ja tak żyję i jest mi wspaniale. Jestem Mistrzynią na Swoim pokładzie. To ja podejmuję decyzje i ja ponoszę konsekwencje. I te dobre i te złe. I nikogo nie obwiniam. Bo to moje życie i ja ponoszę odpowiedzialności tego jak ono wygląda.

W jaki sposób pomagasz innym kobietom? Co dzięki Tobie i Twoim kursom mogą zyskać?

Zapraszam kobiety do procesu, dzięki któremu mogą zacząć być Sobą, mogą zacząć żyć na własnych zasadach i realizować Swoje marzenia. Dzięki pracy ze mną zrzucają Swoje ograniczenia i biorą odpowiedzialność za Siebie i Swoje życie, pozwalają Sobie na nic nierobienie, na odpoczynek, na czas dla Siebie, na sprawianie Sobie przyjemności bez wyrzutów sumienia, na dbanie o Swoje granice i powiedzenie , że coś im nie odpowiada bez tłumaczenia się.

Jakie masz plany na ten rok?

W pierwszym półroczu pracuję nad moimi kursami oraz prowadzę 3 dniowy event tylko dla kobiet we wspaniałym miejscu, gdzie będą mogły odetchnąć i zanurzyć się w Sobie. Zdradzę, że będzie to z okazji Dnia Matki a szczegóły pojawią się niebawem. Raz w miesiącu prowadzę procesy dla firm pomagające budować synergiczne zespoły i oczywiście prowadzę indywidualne procesy z moimi klientkami, których przybywa. Oczywiście będę brała udział w konferencjach, na które spływają zaproszenia. Planuję też kilka wieczorów autorskich w różnych częściach kraju.

A w drugim półroczu planuję wydać moją drugą książkę. W związku z tym, że pracuję obecnie nad dwiema jednocześnie to nie wiem jeszcze która to będzie: czy opowiadająca moją historię, historię uprowadzenia mojego synka i tego jak dzięki swojej wewnętrznej mocy przetrwałam bez zwariowania i odzyskałam synka czy druga będąca workbookiem dotyczącym najważniejszego obszaru, a tak naprawdę fundamentu do budowania Swojego Mistrzostwa, a więc pokochania siebie.

Decyzję podejmę w ciągu najbliższych 2 miesięcy.

Czego w takim razie powinniśmy Ci życzyć?

Zrealizowania wszystkich moich planów na ten rok i odzyskania całkowitej równowagi i bezpieczeństwa w rodzinie.

Pięknie dziękuje za wywiad i życzę odkrycia Swojego Wewnętrznego Skarbu i budowania na Nim Swojego Mistrzostwa.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Kinga Bogdańska: Ja tak żyję i jest mi wspaniale. Jestem Mistrzynią na Swoim pokładzie."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress