Gdzie się bawić? TOP 3 festiwale świata

Festiwali muzycznych organizowanych jest na świecie bardzo wiele. Podpowiemy Wam, na które zdecydowanie warto się wybrać. Panuje na nich świetna atmosfera i można posłuchać najlepszej ulubionej muzyki – electronic, rocka czy popu. Zamiast oglądać relacje w Internecie, wybierzcie się na nie sami! Oto top 3 festiwale muzyczne świata.

Są imprezy, które zrzeszają ludzi z całego świata – niezależnie od narodowości, miejsca zamieszkania, karnacji itd. Dla muzycznych wrażeń i wyjątkowego klimatu warto brać w nich udział. Poniżej 3 najlepsze festiwale, których nie można pominąć. Fani electronic, rocka czy popu będą wniebowzięci!

1. Melt! Festival – Ferropolis, Niemcy

Festiwal Melt! cieszy się ogromną popularnością wśród fanów muzyki, m.in. electronic. To bez wątpienia jeden z najpopularniejszych festiwali muzycznych w Niemczech. Przyciąga tłumy uczestników także z powodu lokalizacji – Ferropolis to przecież industrialne muzeum w plenerze…

Dlaczego? Otóż mieści wielkie zabytkowe maszyny. Wyobraź sobie koncert pośród takiej scenerii – brzmienie electro robi jeszcze większe wrażenie! Na festiwalu gościli m.in. Röyksopp, Moderat, Clean Bandit, Disclosure itd.

2. Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą, Polska

Przystanek Woodstock to największy festiwal muzyczny w Polsce, ale ceniony na całym świecie. Organizatorem od wielu lat jest Jerzy Owsiak, który w ten sposób dziękuje wolontariuszom i młodzieży za pomoc przy Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Przystanek Woodstock organizowany jest od 1995 roku, a od 2004 w Kostrzynie nad Odrą. Atmosfera, jaka na nim panuje, jest już niemal legendarna! Koncerty zaś trafią w gust miłośników szeroko pojętego rocka i metalu, ale dla innych też się coś znajdzie – np. Akademia Sztuk Przepięknych, czyli spotkania z ludźmi kultury i sztuki.

3. Rock In Rio – Rio de Janeiro, Brazylia

Pierwszy koncert Rock In Rio odbył się w 1985 roku, ale od tej pory nie był jeszcze organizowany regularnie. Na ten moment trzeba było czekać aż do 2010 roku… Już jego nazwa informuje, gdzie się odbywa, ale może to być mylące! Otóż w samym Rio de Janeiro festiwal ten został zorganizowany jedynie sześć razy. Gdzie jeszcze? Niekoniecznie w Brazylii!

Otóż Rock In Rio miał miejsce także w Madrycie, Lizbonie czy także Las Vegas.  Pierwszą edycję festiwalu zaszczyciły swoją obecnością prawdziwe legendy ciężkiego brzmienia oraz rocka, m.in. Iron Maiden, AC/DC oraz Queen. Później zaś zaczęły tu występować gwiazdy grające też inną muzykę, np.  Beyonce, Coldplay czy nawet Rihanna.

Warto wybrać się na więcej festiwali muzycznych, choć polecamy zacząć od naszego rodzimego Woodstocka. Później polecamy też m.in. Masters of Rock w Czechach czy też zupełnie inny New Orleans Jazz and Heritage Festival.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

Brak komentarzy do "Gdzie się bawić? TOP 3 festiwale świata"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress