„Bal Manekinów” – kolejna odsłona kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab”

„Bal Manekinów” to kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk o jakże wymownej nazwie „Słowiański Jedwab”. Idea tego artystycznego melanżu mody, muzyki i teatru zrodziła się kilka lat temu podczas poszukiwania przez Esterę formy wyrazu dla pomysłów, które rodziły się w jej kolorowej głowie. Estera – fascynująca się recyklingiem i ożywianiem materii w nowej odsłonie, postanowiła pokazać światu swoją pasję poprzez len – materiał będący jednym z zapomnianych skarbów Dolnego Śląska.

Tak od roku 2014 rok po roku powstawały projekty o znaczących tytułach „Maki”, „Cztery Pory Roku”, „Żywioły Ziemi”, „Gothic i Rock” i obecnie prezentowany „Bal Manekinów”. Każda z tych odsłon ma wspólny mianownik – życie człowieka oraz len czyli Słowiański Jedwab. W kolejnych latach do projektu dołączali i zapraszani byli ludzie kochający sztukę w każdej jej odsłonie: mody, muzyki, tańca czy teatru.W latach 2014-2017 współorganizatorka i skrzypaczka Katarzyna Kolczyńska-Niemierowska, nadawała muzyczny ton temu wydarzeniu artystycznemu, a wspaniała tancerka Krystyna Mazurówna energetyzowała widzów swoim tańcem, prezentując jednocześnie fantastyczne kreacje projektantki Estery Grabarczyk.

Po ostatnich sukcesach kolekcji z ubiegłego roku „Słowiański jedwab, len w odsłonie Gothic i Rock” zaprezentowanym na Fashion Day we Wrocławiu i Krakowie, tegoroczny pokaz wzbogacony zostanie o prezentację dodatkowych projektów, a mianowicie nową odsłonę recyklingu, którego autorką również jest Estera Grabarczyk, a nawiązującą do pokazu głównego „Balu Manekinów”, pokazem premierowym Andrzeja Grabarczyka – męska odzież lniana, oraz występem cudownej kobiety i tancerki Krystyny Mazurówny.Jak każdy sukces ten również jest efektem ciężkiej pracy wielu ludzi, ale przede wszystkim Estery i jej męża Andrzeja, który swoją miłość do żony przelewa w układy choreograficzne opracowywane dla modelek prezentujących poszczególne kolekcje. Modelki zaś, to również skarby Dolnego Śląska i to (nie)zapomniane, ponieważ są to kobiety, które żyją wśród nas i na codzień pracują, studiują, wychowują dzieci. Prowadzą zwykłe życie, czerpiąc jednak niezwykłą radość z poszukiwania swojej drogi,otwierania się na świat i budowania swojego świadomego miejsca w życiu.

„Bal Manekinów” to historia ludzi bez względu na płeć, wiek, rasę czy miejsce zamieszkania. To historia uwiązania, zniewolenia, zamknięcia w schematach które narzuca nam życie, to próba walki i wyzwolenia się z tych schematów, by sięgać po swoje marzenia. To odwieczna walka ze światem, który chce nas zamknąć w wyznaczonych ramach i naszym ludzkim pragnieniem wyrażania siebie. Zwycięstwo czy porażka to wynik siły naszych marzeń, które są życiową energią każdego człowieka.

Organizatorami tegorcznej edycji są Estera i Andrzej Grabarczyk,Wałbrzyski Ośrodek Kultury ,Stara Kopalnia-Centrum Nauki I Sztuki

Wstęp -zaproszenia 28-09-2018 godz. 19 .Pokaz porzedi wystawa autorstwa Estery Grabarczyk o jakże wymownym tytule ,,Maski ”

Wydarzenie które będziecie panńwo mieli okazje oglądac było możliwe do zrealizowania dzięki wspaniałym osobom
pomysł i organizacja Estera i Andrzej Grabarczyk

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,5

Brak komentarzy do ""Bal Manekinów" - kolejna odsłona kolejna odsłona projektu Estery i Andrzeja Grabarczyk „Słowiański Jedwab”"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress