Czy można schudnąć bez wychodzenia z domu?

Każda z nas marzy o idealnej sylwetce. Z zazdrością spoglądamy na szczupłe nogi i wąskie talie koleżanek. Często jednak brakuje nam najważniejszego- odpowiedniej motywacji. Jesteśmy leniwe, a żyjąc w biegu i stresie zwyczajnie nie mamy ochoty już na diety odchudzające, czy różnego rodzaju ćwiczenia na odchudzanie. Zima sprzyja gromadzeniu się tłuszczu w naszym organizmie. To okres, w którym rzadziej wychodzimy z domu i zdecydowanie mniej się ruszamy. Czy można schudnąć bez wychodzenia z domu?

jak skutecznie schudnąć 10 kgWyobraź sobie, że jest taka możliwość. Zaczniesz chudnąć bez wprowadzania w swoje życie znaczących zmian. Bez chodzenia na fitness, bez drastycznej diety i drakońskich ćwiczeń. Co powiesz, na spalanie kalorii podczas wykonywania podstawowych, domowych obowiązków? Myślisz, że to niemożliwe? A jednak! Aktywne sprzątanie podczas jedno z siedmiu dni tygodnia może zastąpić nawet najbardziej intensywny trening na siłowni!

Póki nie straszą nas jeszcze poranne przymrozki- warto zająć się pracami w ogrodzie. Nawet podczas godziny zwykłego przekopywania sadzonek w ogródku możemy spalić aż dzwieście czterdzieści pięć kalorii! Dodatkowo jeszcze będzieciesz cieszyć się widocznymi efektami swojej pracy.

baner2

Spalanie kalorii wspomaga również odkurzanie. Im większe mieszkanie i więcej do posprzątania tym lepiej, bowiem godzina odkurzania pozwala spalić aż sto sześćdziesiąt pięć kalorii. Nieco mniej, bo sto sześćdziesiąt kalorii spalimy podczas koszenia trawnika. Godzina odkurzania to aż sto sześćdziesiąt pięć spalonych kalorii. Z kolei godzina mycia okien, bądź podłogi to aż sto czerdzieści pięć spalonych kalorii.

Ciekawostką jest spalanie kalorii podczas pielęgnacji małego dziecka. Szacuje się, że w ciągu godziny gubimy sto dwadzieścia trzy kalorie. Rachunek jest prosty, jeśli opiekujemy się małym dzieckiem przez dwanaście godzin- automatycznie gubimy aż tysiąc czterysta siedemdziesiąt sześć kalorii. W ciągu tygodnia takiej opieki nad małym dzieckiem zgubimy ponad dziesięć tysięcy kalorii. Nic więc dziwnego, że młodym mamom niewiele czasu zajmuje powrót do figury z przed ciąży. Idąc tropem spalanych kalorii: godzina prasowania to osiemdziesiąt cztery kalorie, zmywania- czterdzieści dwie kalorie, gotowania- sześćdziesiąt kalorii.

Dlatego jeśli jednego dnia zabierzemy się za porządek- spalimy całkiem ładną sumę kalorii, co ma ogromny wpływ na całe nasze odchudzanie. Jednak z racji tego, że naprogramowe kilogramy uwielbiają wracać, warto pamiętać o tym, by sprzątać regularnie.

Tym bardziej opornym poleca się ćwiczenia w domowym zaciszu. Do ćwiczenia brzucha czy pośladków nie potrzebujemy odpowiednich butów, czy karimaty. W domu wystarczy nam zwykły, ciepły kocyk i ciepłe skarpety. Strój sportowy możemy wymienić na luźny t-shirt i legginsy. Brzuszki, przysiady, skłony- to naprawdę nie jest tak czasochłonne, jak mogłoby się wydawać.

Zatem to czy schudniemy- zależy tak naprawdę od naszej silnej woli, bądź jej ewentualnego braku. Jak to mówią- dla chcącego nic trudnego. Warto jednak zadbać o siebie w okresie zimowym, by wraz z topniejącym śniegiem znów nie wklepywać w Google takich fraz jak: „jak schudnąć przed wakacjami„, czy „skuteczna dieta na wiosnę„.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

3.6 (7 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czy można schudnąć bez wychodzenia z domu?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress