Piękne wnętrze mówi więcej niż tysiąc słów: modne plakaty typograficzne

twink josh elliot sabastian bonnett To nie przypadek, że w ciągu ostatnich kilku lat motywy typograficzne – realizowane w najróżniejszych postaciach, od kubków aż po meble – urosły do rangi jednego z najpopularniejszych trendów w dekorowaniu wnętrz. Połączenie słów i grafiki to przecież bardzo wyrazista, ciekawa dekoracja.

http://mundobolivar.com/girls-strip-video Świetny styl to zresztą wcale nie wszystko: istotne jest także to, jak wielką różnorodność oferują ozdoby wykorzystujące typograficzne wzory – szczególnie zaś plakaty typograficzne, które są jedną z najwygodniejszych w użyciu i jednocześnie najwdzięczniejszych ozdób ściennych. Mogą przecież przekazywać właściwie dowolną treść: pojedyncze słowo opisujące coś ważnego dla nas, życiowe motto, żart, imię dziecka… Nie będzie chyba wielką przesadą, jeśli powiemy, że możliwości są tutaj nieograniczone! Tak bardzo nieograniczone, że aż… czasem trudno się zdecydować! Kilkoma fantastycznymi pomysłami i radami odnośnie do tego, w jaki sposób dobrać plakaty typograficzne na ścianę, podzieliła się z nami specjalistka z firmy Myloview.

http://apuffyjacketwalksintoabar.com/free-videos-of-nude-teen-girls Znaki (bez Mela Gibsona)

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie typograficznego motywu we wnętrzu jest ozdobienie przestrzeni plakatami, których grafiki zostały zainspirowane przez różnego rodzaju znaki, drogowskazy, szyldy, tablice i inne oznaczenia tego rodzaju.

Szczególnie dużą popularnością cieszą się plakaty typograficzne inspirowane przez szyldy kawiarń i restauracji – opowiada ekspertka z Myloview. – Plakat z reprodukcją staroświeckiej tabliczki z napisem Café czy Ristorante będzie wyglądał świetnie, zawieszony w domowej kuchni albo jadalni. Z kolei do udekorowania salonu albo sypialni można wykorzystać plakaty inspirowane przez słynne drogowskazy czy tabliczki z nazwami ulic i miast. Tego rodzaj dekoracja wprowadzi do wnętrza atmosferę na wskroś współczesną, choć z delikatną nutką retro.

Dobrym pomysłem może okazać się zawieszenie kilku plakatów o podobnej tematyce (na przykład z różnymi tabliczkami z nazwami ulic) na jednej ścianie, w równym rzędzie albo w jakiejś nieco bardziej skomplikowanej konfiguracji. Wzmocni to dekoracyjny efekt i wspaniale urozmaici wystrój.

https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/typograficzne/

lyka lopez escort Prosto i do sedna: pojedyncze słowo

Na wypadek, gdybyście spędzili kilka ostatnich lat w jaskini gdzieś na końcu świata, spieszymy poinformować: minimalizm jest w modzie. A czy można sobie wyobrazić dekorację bardziej minimalistyczną (choć wciąż typograficzną) niż plakat z jednym, jedynym słowem?

Lubię dekorować mieszkania moich klientów takimi najprostszymi, ale przecież bardzo stylowymi plakatami typograficznymi, ponieważ są proste i do rzeczy – uśmiecha się dekoratorka z firmy Myloview. – Czasem wybieram takie, które w bezpośredni sposób związane są z charakterem i przeznaczeniem danego wnętrza, na przykład EAT albo FOOD do kuchni czy SLEEP do sypialni, a czasem decyduję się na coś bardziej abstrakcyjnego – napisy LOVE i FAMILY w salonie to już prawdziwa klasyka!

Warto zaznaczyć, że plakat, który jest tak oszczędny w wyrazie, gdy chodzi o słowa, powinien być możliwie jak najbardziej wyrazisty pod względem graficznym: kontrastowe połączenia kolorów, w tym, naturalnie, czerń i biel, oraz mocny, rzucający się w oczy i duży font to tutaj absolutna podstawa!

pillory sexual Czysta typografia: plakaty z alfabetem

No dobrze, a co, jeżeli w sumie nie zależy Ci na tym, żeby Twój plakat coś mówił, tylko po prostu na tym, aby wyglądał ciekawie? I bardzo podobają Ci się wzory zainspirowane przez typografię? W takim razie musisz koniecznie sięgnąć po plakaty… alfabetyczne!

https://myloview.pl/fototapeta-alfabet-z-lisci-debu-i-zoledzi-brush-nr-46995B3

Pod pewnymi względami plakat z alfabetem jest jak dzieło abstrakcyjne – tłumaczy ekspertka z Myloview. – Litery, które nie są ułożone w słowa, nie niosą żadnej treści, dzięki czemu możemy skupić się raczej na ich kształtach, barwach i innych cechach. To sprawia, że takie plakaty są bardzo uniwersalne i można zawiesić je w rozmaitych wnętrzach, wcale nie tylko w pokoju dziecka, które uczy się czytać! Lubię wykorzystywać takie motywy w dekoracji nowoczesnych przestrzeni, takich, które urządzone zostały z pewnym przymrużeniem oka, zwłaszcza jeżeli dana grafika jest bardzo kolorowa.

Padła wzmianka o pokoju dziecka – i warto zaznaczyć, że, oczywiście, właśnie tam plakaty ze wszystkimi literami alfabetu będą wyglądać naprawdę cudownie! Przy okazji, jeżeli mówimy o dziecku w odpowiednim wieku, mogą także posłużyć za pomoc w nauce alfabetu, czytania i pisania: dziecko, codziennie patrząc na plakat, szybko i łatwo oswoi się z kształtami liter.

go to site ABC dobrego stylu

Plakaty typograficzne to niezawodny sposób na dodanie wnętrzu – i to bez względu na to, czy jest ono domowe, publiczne czy firmowe – odrobiny dobrego stylu. Ich ogromna różnorodność sprawia, że wszędzie będą wyglądać dobrze, o ile tylko poświęcimy odrobinę uwagi odpowiedniemu ich doborowi. Warto, bo efekt jest fantastyczny!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Piękne wnętrze mówi więcej niż tysiąc słów: modne plakaty typograficzne"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress