Moda na głębię koloru. Wnętrze skąpane w purpurze i miedzi

Co zrobić, by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter, nieco je ocieplić i jednocześnie być w zgodzie z aktualnie panującymi trendami? To proste – sięgnąć po największe hity wnętrzarskie tego sezonu, czyli kolor purpury oraz miedzi. Z łatwością wykorzystasz je w każdym pokoju.

Lotari1

 

Przełamywanie schematów i coraz częstsze sięganie po zdobne akcenty jest dziś standardem. W ten sposób podkreślamy atmosferę prywatnej przestrzeni, sprawiamy, że wnętrze wydaje się znacznie przytulniejsze. W realizacji własnych pomysłów wnętrzarskich może pomóc Ci bogata w formy i kolory oferta marki Lotari.

Enigmatyczna sypialnia skąpana w purpurze

Ostatnio królowały jasne, przestronne sypialnie, czas jednak nieco je udekorować i urozmaicić takie aranżacje. Najlepszym sposobem na stworzenie wyjątkowej atmosfery wprost stworzonej do pokoju, w którym odpoczywasz, jest wykorzystanie tam przyjemnego dla oka, tajemniczego koloru purpury.

To barwa z pogranicza fioletu i czerwieni – jest jednocześnie chłodna i ciepła, co pozwala na kreatywne zestawienia kolorystyczne.

Jeśli Twoja dotychczasowa sypialnia była urządzona na biało, spróbuj ożywić ją dodatkami w odpowiednim kolorze. Tchnienie nowoczesności wniosą tu na przykład rolety rzymskie lub zaciemniające. Nie tylko zwrócą uwagę kolorem, lecz także doskonale zaciemnią wnętrze, tworząc tym samym idealne warunki do snu.

Tutaj możesz zapoznać się z ofertą rolet zaciemniających.

Gdzie sprawdzą się purpurowe akcenty?

Sypialnia nie jest jedynym wnętrzem, gdzie można wykorzystać głęboką purpurową barwę. Dzięki niej stworzysz klimat również w kobiecej łazience lub w salonie.

Pierwsze z wymienionych wnętrz możesz urządzić dwojako:

Postaw na jasne kolory i purpurę wykorzystaj jedynie jako dodatek, np. w postaci rolet lub ręczników.

Uczyń z purpury motyw przewodni i wykorzystaj go na wszystkich ścianach łazienki. Płytki w tym kolorze będą łatwe w utrzymaniu i stworzą przestrzeń pełną magicznej atmosfery. Sięgnij też po rolety w jasnych odcieniach – takie zestawienia świetnie ze sobą współgrają.

W salonie, czyli najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniu, warto stopniować wrażenia kolorystyczne. Tu najlepszy efekt osiągniesz, gdy podkreślisz mocną barwą jeden element. Może to być purpurowa kanapa, rolety będące jedyną ciemną dekoracją wnętrza lub główna ściana wyróżniona kolorem i dodatkowo podkreślona kontrastową, np. białą lub miedzianą, kanapą.

Miedź – szlachetne oblicze koloru pomarańczowego

Pomarańczowy, choć kojarzony z ciepłem i orzeźwieniem, jest barwą dość intensywną, a przez to męczącą dla oczu. Z tego powodu rzadko można spotkać wnętrze, które bazowałyby na tym kolorze. Są oczywiście możliwe pojedyncze elementy, ale najczęściej jest ich dość mało.

Co innego miedź – barwa z pogranicza czerwieni oraz ciemnego różu. Doskonale dobrane proporcje każdego z tych kolorów sprawiają, że odcień nabiera szlachetnego charakteru i przede wszystkim jest miły dla oczu. Dlatego można wykorzystywać go na większych przestrzeniach.

Miedziany salon, czyli tegoroczny hit wnętrzarski

O ile kolor purpurowy z łatwością można wykorzystać w niemal każdym wnętrzu, o tyle miedź najlepiej sprawdzi się w dużych, przestronnych pokojach. Mowa zatem o salonie lub kuchni wchodzącej w skład otwartej strefy dziennej.

Wykorzystanie koloru zależy oczywiście od Twojego pomysłu. Wyobraź sobie jasne wnętrze ozdobione miedzianymi roletami. Lepszy efekt osiągniesz za pomocą jasnych mebli, które na zasadzie kontrastu uwydatnią ich kolor.

Możesz również, podobnie jak przy purpurze, zaakcentować jedną ścianę lub sofę. Takie minimalistyczne podejście do koloru to gwarancja pięknego, estetycznego wnętrza.

W poradniku Lotari znajdziesz więcej informacji na temat doboru rolet do salonu.

lotari

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Moda na głębię koloru. Wnętrze skąpane w purpurze i miedzi"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress