Czym charakteryzuje się biżuteria w stylu boho?

Styl boho należy do ponadczasowych trendów, o niesłabnącej popularności. Wykorzystywany jest nie tylko w modzie i przy tworzeniu kolekcji biżuterii, ale także podczas projektowania wnętrz czy różnego rodzaju akcesoriów do domu. Styl boho wyróżnia się zastosowaniem naturalnych materiałów, motywów roślinnych, radosnych kolorów i wesołych wzorów. Sprawdzamy, czym cechuje się styl boho w jubilerstwie.

Skąd wziął się styl boho?

Określenie „boho” jest skrótem od słowa „bohema”. Mianem tym określało się paryską cyganerię artystyczną, która w XIX wieku tworzyła dzieła wyróżniające się kreatywnością, przesiąknięte poczuciem wolności, zrywające z konwenansami społecznymi i materializmem. Właśnie te cechy przyświecają obecnym twórcom przedmiotów w stylu boho, a więc także jubilerom i projektantom biżuterii, jak na przykład polskiemu producentowi biżuterii Colibra.

Biżuteria w stylu boho

Biżuteria w stylu boho odwzorowuje takie wartości jak wolność, niezależność i kreatywność. Bardzo często czerpie inspiracje z kultur ludowych, w tym również pozaeuropejskich. Biżuteria boho wykorzystuje motywy naturalne. Naszyjniki, bransoletki oraz kolczyki w stylu boho często zdobione są wzorami roślin – kwiatów, liści i pnącz. Nieco rzadziej zaś pojawiają się na nich motywy zwierząt. Ozdoby w stylu boho wyróżniają się bogactwem kolorów. Cechą wyjątkową tego trendu jest także pozornie chaotyczne łączenie różnych wzorów i materiałów, dające jednak pożądany efekt: kreatywnej i niczym nieskrępowanej radości.

Biżuteria w stylu boho stanowi doskonały dodatek do wiosennych i letnich stylizacji. Świetnie komponuje się z lekkimi sukienkami, gładkimi topami oraz szortami. Może pasować także do ciepłych swetrów, a nawet skórzanych kurtek. Zresztą jeśli jesteś miłośniczką stylu boho, sama wiesz najlepiej, że w modzie najważniejsza jest kreatywność i wolność wyboru!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

Brak komentarzy do "Czym charakteryzuje się biżuteria w stylu boho?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress