Buty EMU- hit, czy kit?

Lato, wiosna, jesień, zima- śniegowce odpowiednie są na każdą porę roku, co dziwi większość społeczeństwa. Część osób dałaby się żywcem pokroić za kolejną parę Emu Australia, a z kolei inne z niezrozumieniem, a często i swojego rodzaju nienawiścią spoglądają na obuwie emu. Skąd w ogóle pomysł stworzenia takiego obuwia? Czy buty emu rzeczywiście aż tak pieknie prezentuje sie na nodze? Czy buty typu emu naprawdę możemy nosić przez cały rok, a jeśli tak- to dlaczego? I przede wszystkim Dlaczego buty emu na allegro, oraz pozostałych sieciach sprzedaży są tak piekielnie drogie?

Emu Australia to znana i uwielbiana na całym świecie marka obuwia, którą w tysiąć dziewięćset czterdziestym ósmym roku założył ordon Jacksona i nazwał ją Jackson`s Tannery. Jednak w tysiąć dziewięćset dziewięćdziesiątym czwartym roku, kiedy firmę przejął  Andrew Raggat- marka nazwana została Emu Australia i tak pozostało po dzień dzisiejszy. Tego producenta obuwia zna i kojarzy cały świat, mimo że choć nazwa mogłaby na to wskazywać- niewiele ma ona wspólnego z uroczym zwierzęciem, jakim jest struś emu. Pierwotnie buty emu były butami stworzonymi dla sportowców, z ogromnym naciskiem na serferów, których stopy miały opoczywać po całodziennym treningu na desce. Kiedy projektańci rozmyślali nad wzorem obuwia, plan był jeden- proste obuwie, wykonane z naturalnych składników- czyli takie, jak sama Australia. Obecnie śniegowce dostępne są w różnych fasonach i kolorach.

Buty Emu Australia wykonane są całkowicie z naturalnego składnika, a jest nim wełna merynosów. Merynosy to rasa owiec, które cenione są głównie ze względu na swoje runo. Jednakże owce te w Australi występują aż w pięciu odmianach: peppin, Booroola, merynos australijski, merynos południowoaustralijski, oraz merynos saksoński. Wełna merynosów jest niezwykle cienka, ale ma również kilka innych właściwości, które docenili producenci. Przede wszystkim obuwie emu wykonane z tej wełny nie przepuszczają najmniejszej ilości wilgoci do jego wnętrza- w efekcie czemu świetnie sprawdzają się jako śniegowce,  oraz obuwie typowo deszczowe. Móżemy spokojnie spacerować w śniegowej chlapie i skakać po kałużach, bez najmniejszych obaw o to, że zmoczymy stopy i nabawimy się choroby. Dodatkowo, buty typu emu pozwalają na wypuszczanie wilgoci na zewnątrz, w efekcie czego noga nie poci się latem. Choćby na zewnątrz było i czterdzieści stopni, nasza noga nie spoci się w obuwiu, o czym zaręcza nie tylko sam producent Emu Australia, ale i miliony zadowolonych klientów.

Polub i udostępnij:

Brak komentarzy do "Buty EMU- hit, czy kit?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress