Zdrowe potrawy z drobiu

Troska o zdrowie i zachowanie dobrej formy to nie tylko ćwiczenia i dieta odchudzająca. Choć dieta wymaga wielu wyrzeczeń, nie można pozbawiać organizmu wartościowych potraw, które dostarczają mu niezbędnej ilości składników odżywczych. Bardzo istotna jest umiejętność zachowania odpowiednich proporcji w żywieniu. Produkty drobiowe Drosed to doskonała opcja dla dbających o linię.

Na dobry początek dnia

Dietetycy zgodnie podkreślają, że celowe pozbawianie się wartościowego śniadania podczas stosowania diety odchudzającej to pomyłka. Nie wystarcza sama kawa czy szklanka wody. Ta niezdrowa praktyka skutkuje raczej spowolnieniem metabolizmu przez osłabiony organizm, niż przyspieszeniem spalania zbędnych kalorii. Istnieje wiele wartościowych produktów, które warto włączyć do codziennej diety, aby utrzymać optymalny poziom energii, a zarazem nie przybierać na wadze. Potrawy z drobiu znajdują się na liście zalecanych produktów spożywczych, które sprzyjają dbaniu o zdrowie i zachowaniu dobrej kondycji. Drób jest delikatny, niskokaloryczny i lekkostrawny. Zawiera sporą ilość cennego białka zwierzęcego, które przyspiesza spalanie kalorii oraz stanowi dobre „paliwo” dla mięśni. Drób, np. w postaci kurczaka czy indyka, można dodawać do lekkich kanapek czy sałatek, ale także – już w porze obiadu – podawać jako główne danie. Do dań z drobiem dobrze jest dodać świeże warzywa, zwłaszcza sałatę czy pomidory koktajlowe, które usprawniają trawienie i dostarczają organizmowi wielu ważnych dodatkowych substancji. Na śniadanie, dzięki któremu dobrze rozpoczniemy cały dzień warto wybrać np. pełnoziarniste kanapki z pasztetem drobiowo-wieprzowym Drosed, który charakteryzuje się zdecydowanym, niepowtarzalnym smakiem i delikatną konsystencją.

Zalety mięsa drobiowego

Mięso drobiowe posiada bardzo wiele walorów, dzięki którym jest ono polecane przez dietetyków osobom w każdym wieku. Drób zawiera sporą ilość witamin, zwłaszcza z grupy B oraz minerałów, jak żelazo i cynk, które sprzyjają właściwemu funkcjonowaniu układu nerwowego oraz układu krążenia. Mięso to jest wyjątkowo delikatne i doskonale nadaje się do żywienia najmłodszych, ale także kobiet w ciąży czy osób, które zmuszone są stosować dietę lekkostrawną ze względów zdrowotnych. Zawartość mięsa z drobiu w pasztecie drobiowo-wieprzowym jest bardzo wysoka, a co za tym idzie, sam pasztet posiada wszystkie wartościowe cechy mięsa drobiowego. Ponadto pasztet drobiowo-wieprzowy Drosed cechuje się stosunkowo niską zawartością węglowodanów, natomiast wysoką białka, co jest niezwykle ważne dla wszystkich tych, którzy pragną zachować piękną sylwetkę, zdrowy wygląd oraz dobrą kondycję. Dzięki sporej ilości wartościowych składników, jak białko, produkt ten zyskuje wartość kaloryczną odpowiednio wysoką, aby konsumenci mogli prowadzić aktywny tryb życia i nie czuć zarazem uporczywego głodu po dietetycznym posiłku. Jednocześnie, kalorie te nie odkładają się w postaci zbędnego tłuszczu, ponieważ białka zawarte w potrawie sprzyjają zachowaniu szybkiego metabolizmu. Pasztet Drosed łączy w sobie wyrazisty smak mięsa wieprzowego z delikatnym smakiem drobiu. Lekka konsystencja to dodatkowa zaleta tej potrawy. Pasztet doskonale nadaje się do przygotowania różnego rodzaju dań, które nie wymagają wielkiego nakładu pracy, natomiast cieszą wybornym smakiem oraz właściwościami zdrowotnymi.

Pasztet w dietetycznym jadłospisie

Włączenie pasztetu drobiowo-wieprzowego do dietetycznego menu to dobre posunięcie, które pomoże nam pozostać w formie oraz zrzucić zbędne kilogramy. Przygotowywanie prostych i smacznych potraw z pasztetem z drobiu ma same plusy – cieszy podniebienie, sprzyja pięknej sylwetce oraz dostarcza odpowiednią ilość energii na cały dzień!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Zdrowe potrawy z drobiu"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress