Czekolada- samo zdrowie.

Czekolada, to jedna z największych pokus z jaką walczą osoby będące na diecie. W dzieciństwie często słyszeliśmy, aby nie jeść czekolady, bo popsują nam się zęby, albo będziemy otyli. Okazuje się jednak, że naprawdę warto skusić się na czekoladę, ponieważ przynosi ona naszemu organizmowi naprawdę spore korzyści!

melted-chocolate

Czekolada a odchudzanie.

Czy którejś z Was przyszłoby do głowy, że czekolada może wspomagać utratę nadprogramowych kilogramów? Szczerze wątpię. Jednak to fakt potwierdzony naukowo. Czekolada właściwości te zawdzięcza jednemu ze swoich składników, jakim jest pi­ka­te­chi­na, która odpowiada za wytworzenie energii przyspieszającej metabolizm, w efekcie czego spalamy kalorie. Mięśnie pod wpływem tej substancji zachowują się jak podczas ćwiczeń gimnastycznych. Czekolada i jej składnik- pi­ka­te­chi­na- zbawiennie wpływają równiez na nasze samopoczucie i krążenie krwi. Pi­ka­te­chi­na jest jednym z naturalnych przeciwutleniaczy neutralizującym negatywne działanie rodników wolnych. Oczywiście wszystko to sprawdza się wyłącznie przy gorzkiej czekoladzie, która zwiera od siedemdziesięciu do dziewięćdziesięciu dziewięciu procent miazgi kakaowej.

Czekolada a kalorie.

Zdawać by się mogło, że to właśnie mleczna czekolada zawiera w sobie najmniejszą liczbę kalori, prawda? Przyznaj się- Ty również tak myślałaś? Nie martw się, jesteś w zdecydowanej mniejęszości ludzi na świeci, którzy tak myślą. To jednak prawda. Tabliczka mlecznej czekolady zawiera w sobie od pięciuset do sześciuset kalorii, podczas gdy taka sama tabliczka gorzkiej czekolady, zawieraw sobie więcej kalorii, ze względu na większość zawartość miazgi kakaowej. Niestety, kiedy siadamy do czekolady, to za jednym razem zjemy zdecydowanie większą ilość czekolady mlecznej, niż gorzkiej- stąd więc mylne przekonanie o jej kalorycznej wartości.

Czekolada – energia.

Niektórym wydaje się, że zjedzenie tabliczki czekolady negatywnie obciąża nasz organizm. To kolejny mit związany z czekoladą. Prawdą jest natomiast, że czekolada wyzwala w nas ogromne pokłady energii, stymulując nasz organizm do działania. Już jeden kawałek ciemnej czekolady niemal automatycznie zwiększa naszą wytrzymałość i energię. Dodatkowo czekolada jest najlepszym (i zarazem najsłodszym!) lekarstwem na skołatane nerwy i w sytuacjach stresowych zdecydowanie lepiej sięgnąć właśnie po nią, niżeli chociażby po alkohol.

Czekolada a seks.

Niestety niewielu ludzi zdaje sobie sprawę, że czekolada jest naprawdę świetnym afrodyzjakiem. Dzięki zawartości kofeiny pobudza do działania. Zawarty w niej aromat miazgi kakaowej działa na nasze zmysły, który wowołuje w nas swojego rodzaju uczucie rozkoszy i odpręża nasz układ nerwowy.

Ktoś jeszcze zastanawia się nad tym, czy czekolada jest zdrowa?

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,9Score

7,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czekolada- samo zdrowie."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress