Ubezpieczenie dziecka – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest dla nas najważniejsze. Jednak, będąc nawet najlepszymi i niezwykle troskliwymi rodzicami, nie jesteśmy w stanie uchronić go przed wszystkim, a zwłaszcza nieszczęśliwymi wypadkami losowymi. Ubezpieczenie dziecka, choć nie ujmie bólu i stresu, niezaprzeczalnie jest pewnego rodzaju formą rekompensaty, którą można przeznaczyć chociażby na rehabilitację czy rekonwalescencję. 

Każdy rodzic chce chronić swoje dziecko niezależnie od jego wieku. Kontrola i czuwanie są wpisane w rodzicielski instynkt. Wciąż powtarzamy: nie ruszaj, uważaj, ostrożnie! Wierzymy, że dzięki temu ochronimy dziecko przed wypadkiem na rowerze, wspinaczką wysokie drzewa czy płoty lub ugryzieniem przez psa. Pomimo naszych ostrzeżeń  dzieci chcą poznawać świat po swojemu, co niekiedy niestety wiąże się z kontuzjami.

Zazwyczaj ubezpieczenie dziecka załatwiamy w szkole wraz z początkiem roku szkolnego. Zgadzamy się na grupowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Jeszcze do niedawna większość rodziców była przekonana, że takie ubezpieczenie jest obowiązkowe. Formalności związane ze szkolnym ubezpieczeniem grupowym dopełniane są niedbale i szybko, a najważniejsze informacje o ubezpieczycielu i sumie ubezpieczenia często pomijane. W efekcie, w przypadku próby wypłaty odszkodowania, często okazuje się, że ono się nie należy. Dlatego właśnie, coraz więcej rodziców decyduje się na indywidualne ubezpieczenie dziecka.

Ubezpieczenie dziecka – na co zwrócić uwagę?

czy ubezpieczenie obejmuje wypadki w szkole i poza nią – wiele ubezpieczeń obejmuje wypadki podczas np. zajęć wychowania fizycznego, ale nie obejmuje zajęć pozalekcyjnych uprawiania sportu wyczynowego. Ważne, by ubezpieczenie obejmowało wypadki w szkole, na lekcjach, podczas zajęć pozaszkolnych, w domu, a nawet na wycieczkach i wakacjach za granicą!

w jakim terminie zostanie dokonana wypłata i w jakiej wysokości – warto zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel wypłaca konkretną kwotę za każde zdarzenie, niezależnie od skutku wypadku oraz czy kwota odszkodowania jest wypłacana natychmiast po zgłoszeniu zdarzenia (wraz z załączoną dokumentacją medyczną).

jaki jest zakres ubezpieczenia i wysokość odszkodowania w określonych przypadkach – część wariantów obejmuje głównie złamania, skręcenia czy zwichnięcia. Warto jednak zdecydować się na takie, które obejmują również rany wymagające szycia, oparzenia czy inne urazy.

Troska o dziecko to wspieranie jego rozwoju na każdym etapie życia i w każdej sferze. To nieograniczanie go, dbanie o jego przyszłość, przewidywanie sytuacji, nawet tych, na które nie mamy wpływu, jak np. nieszczęśliwe wypadki losowe i minimalizowanie ich konsekwencji.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,0Score

9,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Ubezpieczenie dziecka - na co zwrócić uwagę?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress