Jak uspokoić niemowlę?

Płacz dziecka to podstawowe narzędzie komunikacji niemowlęcia ze światem. To właśnie w ten sposób maluch wyraża swoje niezadowolenie, zmęczenie czy rozdrażnienie. Płacząc, informuje o pustym brzuszku, mokrej pieluszce i każdym odczuwanym dyskomforcie. Z rozkapryszeniem, kwileniem i popłakiwaniem rodzic zwykle radzi sobie szybko. Problem zaczyna się, gdy płacz trwa wiele godzin i jest związany z odczuwanym przez malucha dyskomfortem. Jak uspokoić niemowlę?

crying_baby-wide

 

JAK USPOKOIĆ NIEMOWLĘ?

Rozdrażnione, wiercące się, niespokojne, płaczące wiele godzin niemowlę to nie lada wyzwanie dla młodych rodziców. Gwałtowny, piskliwy, bardzo głośny płacz, który pojawia się nagle, to jasny sygnał, że maluch boryka się z bólem. Zwykle w ten właśnie sposób objawia się kolka jelitowa- jedna z najczęstszych dolegliwości wieku niemowlęcego i prawdziwa zmora świeżo upieczonych mam i ojców. Jak sobie z nią radzić? Sposobów jest wiele. Tym najbardziej rekomendowanym przez młodych rodziców jest … szum suszarki. Ponad wszelką wątpliwość udowodniono, że delikatne, szumiące dźwięki pozwalają dziecku poczuć się jak w brzuchu mamy, umożliwiają relaks, uspokajają, koją, pozwalają zasnąć.

Szum suszarki potrafi zdziałać cuda. I to nie tylko dlatego, że przypomina dziecku dobrze znany i bezpieczny świat- ten, którego doświadczał, będąc u mamy w brzuszku. Po suszarkę sięga się także po to, by wyrwać malucha z płaczu i krzyku, przekierować jego uwagę na coś nowego, choć, paradoksalnie, dobrze znanego. I choć suszarka jest sposobem dobrym, powszechnie znanym, bardzo skutecznym i lubianym, to jednak wymaga od nas- dorosłych nie lada uwagi. Trzeba bowiem pamiętać, by trzymać ją w odpowiedniej odległości: tak by malec słyszał szum, ale nie poparzył się gorącym strumieniem.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

7,0Score

7,0

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Jak uspokoić niemowlę?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress