Idealna walizka dla matki z dziećmi.

Do wakacji zostało jeszcze kilka miesięcy, a im bliżej, tym przeciętny, przyszły podróżnik martwi się w takich chwilach finansami i pogodą. Mnie sen z powiek spędzało zupełnie coś innego. Każdy podróżujący z małym dzieckiem rodzic wie, że nawet na jedną noc- zabieramy ze sobą pół domu. Idąc tym tropem łatwo się domyślić, że na dłuższy wyjazd zabieramy już cały dom. Ubrania, kosmetyki ,pieluchy, zabawki, podstawowe lekarstwa, komputer, telefony i całą masę innych rzeczy. W domu tylko średnia walizka na kółkach, w której nie dopina się już zamek. Rozpacz. Tragedia. Nigdzie nie jadę- pomyślałam.

walizka puccini

Pierwszym krokiem było zadanie sobie na pytania: jaka walizka będzie idealna dla matki z dzieckiem? Odpowiedź wcale nie była prosta.

 • Musi być pakowna- to nie podlega nawet dyskusji. Musi być bardzo pojemna, a przy tym nie wyglądać jak 120 litrowy worek na śmieci. Duża, ale zgrabna.
 • Musi mieć kółka nie zamierzam w jednej ręce targać torby, a drugą prowadzić dziecka. Odpada. Nie dałabym rady, gdyż do siłaczy nie należę i zapewne nie prędko się to zmieni, o ile w ogóle.
 • Musi być lekka- wystarczająco do niej napcham…
 • Walizka z ABS mile widziana.

Ok, byłam bliżej celu. Wiedziałam, że poszukuję zgrabnej, pakownej walizki na kółkach. Tyle, że takich na rynku całe mnóstwo. Niestety większość z nich jest zwyczajnie brzydka. Lubię otaczać się ładnymi rzeczami i dbam o każdy szczegół, dlatego wolałabym na wakacje nie wyjechać w ogóle, niż wyjechać na nie z wieśniacką walizką. Naprawdę, tak już mam, bywa. Wiedziałam, że moja wymarzona torba musi być w jakimś odcieniu niebieskiego. Lubię ten kolor, kojarzy mi się z niebem, beztroską i przede wszystkim z dzieckiem.

Zgrabna, lekka, pakowna, niebieska walizka na kółkach poszukiwana, pilnie!
Przejrzałam setki stron z walizkami. Dosłownie. Prawdę mówiąc do tej pory nie rozumiem fenomenu walizek kosztujących tyle, ile zarabia przeciętny Kowalski przez miesiąc, a pan parkingowy przez dwa miesiące. Tym bardziej, że większość z nich jest naprawdę wstrętna.

Wreszcie natrafiłam na miejsce o sporym asortymencie. Torby, walizki, plecaki i akcesoria. Poszperałam chwilę i znalazłam. Ciemnoniebieską, lekką (4,4 kg), pojemną (109 litrów!), zgrabną walizkę na czterech kółkach firmy Puccini. Po kilku dniach przywiózł ją kurier. Pierwszy raz w takim napięciu otwierałam przesyłkę. Wiedziałam, że od jej zawartości zależy moja przyszłość. Moje być, lub nie być- na wakacjach. Tadaaaaaaaam, jest. Moja, ładna, niebieska. To chyba jedziemy.

Zanim dałam się ponieść fali uniesień postanowiłam jednak przetestować jej wytrzymałość. Wiadomo- w pociągach różnie bywa, ludzie nie zawsze są uprzejmi, a na czymś trzeba siedzieć. Najpierw usiadł na nią Kuba. Nie drgnęła. Moja kolej, nadal wszystko ok. Usiedliśmy oboje, niecałe 55 kg żywej wagi. Walizka żyje, my też- jedziemy!

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,9Score

8,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Idealna walizka dla matki z dziećmi."

  Skomentuj

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  Facebook

  Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress