Dlaczego warto rodzić w prywatnym szpitalu?

Poród w prywatnym szpitalu przez wiele osób postrzegany jest jako droga fanaberia. Codzienna praktyka pokazuje jednak, że taką formę rozwiązania ciąży wybierają przede wszystkim kobiety, które liczą na życzliwość personelu, przyzwoite warunki sanitarne i poszanowanie intymności.

Rodzić po ludzku, czyli jak to jest naprawdę

Poród w publicznym szpitalu dla wielu kobiet to bardzo trudne przeżycie, do którego wiele z nich nie chce wracać. Oczywiście wydarza się największy cud – cud narodzin, niestety dzieje się to często w warunkach dalekich do wymarzonych.

Kobiety, które w mediach, na portalach społecznościowych czy w rankingach opinii dzielą się wspomnieniami swoich porodów, na ogół podkreślają, że szpitale publiczne nadal fundują rodzącym horror. Składa się na niego często zabiegany personel, który nie poświęca rodzącej tyle uwagi, ile one rzeczywiście potrzebuje. W internecie krąży wiele historii o zbyt późnym podejściu do znieczulenia, o ograniczonych jego formach, o bardzo nieżyczliwym sposobie odnoszenia się do pacjentki.

Oczywiście, dla personelu medycznego konkretna ciężarna jest jedną z wielu rodzących, ale ona przeżywa wyjątkową chwilę i często potrzebuje wsparcia nie tylko ze strony partnera, ale również wykwalifikowanego personelu medycznego. O mocno dyskusyjnych warunkach sanitarnych w wielu polskich szpitalach, o braku poszanowania intymności mam i ich dzieci, o szpitalnym jedzeniu, którego wiele osób nie chce nawet tknąć, lepiej nie mówić.

Trzeba przyznać, że w wielu miejscach akcja „Rodzić po ludzku” przyniosła dobre efekty. Trzeba docenić te szpitale, które pacjentkom gwarantują profesjonalną i życzliwą opiekę. Nadal jednak stanowią one wyjątek od reguły niż obowiązującą powszechnie zasadę.

Dlaczego kobiety wybierają prywatny szpital?

Poród w szpitalu prywatnym to oczywiście gwarancja wysokich standardów higieny. Warunki sanitarne są nieporównywalnie lepsze od tych, które obowiązują w publicznych placówkach. Sale są bardziej komfortowe, zapewniają odpowiednią przestrzeń intymności. Już sama organizacja sal porodowych i poporodowych daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa, komfortu i tak potrzebnej w tych wyjątkowych momentach intymności.

Prywatne szpitale porodowe to najczęściej jedne z najbezpieczniejszych placówek porodowych w kraju. Wiele z nich spełnia kryteria II stopnia referencyjności. Niektóre dysponują oddziałami intensywnej terapii noworodków. Wśród zespołu medycznego znajdują się neonatolodzy. Dzięki temu prywatne szpitale są przygotowane na każdą sytuację, co buduje w przyszłej mamie poczucie bezpieczeństwa. Wiele kobiet jednak nie tylko z tego względu wybiera prywatny poród, kluczowe nie są również sale i ich wyposażenie, a nawet możliwość wykonania cesarskiego cięcia „na życzenie”. Liczy się przede wszystkim podejście do pacjenta.

Pełen dostęp do informacji, cierpliwe tłumaczenie niezrozumiałych kwestii, okazywane wsparcie i pomoc. W sporej części wypadków to właśnie dlatego kobiety wybierają poród w prywatnej placówce. Ciepło, bezpieczeństwo, troska i zrozumienie – na to bowiem liczą i tego potrzebują.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,8Score

9,8

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Dlaczego warto rodzić w prywatnym szpitalu?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress