Czy dziecku potrzebny jest tablet?

W dzisiejszych czasach właściwie już nie jesteśmy w stanie obejść się bez nowinek technologicznych. I choć początkowo wiele z nas mogłoby temu zaprzeczyć, odpowiedzmy sobie na jedno pytanie – na czym teraz czytasz ten artykuł? Bo z pewnością nie jest to papierowa gazeta, którą kupiłaś w kiosku. Życie bez telefonu komórkowego też jest już praktycznie niemożliwe. I choć za czasów naszych dziadków nie było tego wszystkiego, to nasze dzieci odnajdują się znakomicie w dobie technologii. Pytanie tylko – jak szybko oswajać z nimi dzieci? Lepiej, by od początku potrafiły posługiwać się tabletem, czy telefonem komórkowym? A może trzymać je z daleko tak długo, jak jest to możliwe?

dziecko i tablet

Czy dziecku potrzebny jest tablet?

Amelia: „Jestem zszokowana,gdy widzę zdjęcia 5-letniego dziecka z komórką i tabletem… Dokąd to wszystko zmierza? Może zacznijmy kupować 2 letnim dzieciom komórki i laptopy…? Może jestem zacofana,ale za moich czasów nikt nie wiedział co to jest komórka i większość wyrosła na mądrych, poukładanych ludzi, a teraz? Boję się co będzie jak córka pójdzie do szkoły.”

Natalia: „Jestem przeciwna kupowaniu maluchom w takim wieku takich gadżetów jak komórka, laptop czy tablet. Takie dziecko powinno bawić się normalnymi zabawkami, czytać, rysować, a nie od małego siedzieć w komputerze. Potem się człowiek dziwi, że dziecko ma wodę zamiast mózgu…”

Ola: „Ja mam 4-letnią córkę i kiedy miała 2 latka pod choinkę dostała od nas laptopa-zabawkę. I powiem szczerze że to tylko zabawka na baterie, owszem wygląda jak prawdziwy laptop ale gry i zabawy edukacyjne ma fajne. Córka często siedzi z nim i bawi się. Powtarza słówka, dzięki niemu przyswoiła liczenie do 20. Słówka angielskie również załapała dzięki zabawie z tym laptopem. Jeżeli ten tablet jest czymś takim jak ten laptop to polecam.”

Dziecko i tablet.

Kamila: „Nie zgodzę się że tablet tylko ogłupia. Wszystko jest dla ludzi, byle z umiarem. Przed rozwojem cywilizacyjnym dzieci nie uchronimy, a czemu ograniczać im dostęp do postępu technicznego? Moja córka (3,5-roku) śmiga na „normalnym” tablecie – nie zabawce i uważam że kupno zabawkowego mija się z celem – kolejna grająca, świecąca zabawka. Normalny tablet starczy o wiele dłużej, możesz wgrywać gry adekwatne do wieku dziecka. Moja córka gra na nim góra pół godziny (i to nie codziennie) w gry typu pet shop gdzie trzeba się zajmować zwierzaczkami (karmić je, bawić się z nimi), a także w gry, gdzie musi paluszkiem pisać literki, układać wyrazy.”

Zuzia: „Nie wiem, czy zakup tabletu dla dziecka to dobry pomysł. W ogóle nie jestem za tym by dzieci grały w gry komputerowe chyba,że edukacyjne.”

Ania: „Super pomysł, jest tyle aplikacji i gierek, że dziecko lepiej się rozwija. Nawet w przedszkolach (wiadomo – nie wszystkich) dzieci na tabletach uczą się. Technika idzie do przodu, dzieci obsługują komputery, tablety i telefony od malutkiego i będą to robiły w mniejszym lub większym stopniu przez całe życie. Więc nie wiem czy sensownym jest pozbawiać dziecka tego, co i tak nieuniknione.”

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

8,5Score

8,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

1 Komentarz do "Czy dziecku potrzebny jest tablet?"

  • comment-avatar
    Hosting 12 maja 2016 (06:00)

    Jesli posiadacie smartfon lub tablet, a przy okazji po domu kreci sie dziecko, jest wiecej niz pewne, ze predzej czy pozniej maluch wyciagnie po niego reke.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress