Ciekawi Cię, jak mamy poradziły sobie z odpieluchowaniem dzieci? Sprawdź!

Masz już dość przemoczonych majteczek? Dopada Cię bezsilność, kiedy Twoje dziecko kolejny raz nie zawołało Cię na czas? Sprawdź sprawdzone sposoby mam, których dzieci już pożegnały pieluszki!

 

Jak odpieluchować dziecko?

Agnieszka: „Dużo cierpliwości. Na początku trzeba pilnować i przypominać a i tak dziecku często się zdarzy, że lekko zmoczy majteczki. Najważniejsze to zachęcać, a nie zniechęcać. Na podwórku niech podlewa kwiatuszki i drzewa.”

Monika: „Nocnik dostał na roczek sadzałam po przebudzeniu, przed wyjściem, po przyjściu, przed kąpaniem, przed spaniem itp. Rezultat? 2,5 roku chłopak ma, na dzień definitywnie już pół roku bez niespodzianek, a od 2 miesięcy (kupka w pampersa już nie pamiętam kiedy była chyba z rok temu) . Teraz budzę go w nocy żeby wysadzić na nocnik.”

Karolina: „ja mam córcie, siku i kupkę robi sama na nocnik od ponad roku, miała wtedy nie całe 2 latka. Dodam, że ani razu nie zrobiła mi kupki w majteczki ,a siusiu zdarzało się jej podczas snu, w dzień nigdy tez nie zrobiła. Od 3-4 miesięcy nie mamy pieluszki już nawet w nocy!”

Jak przekonać dziecko do nocnika?

Małgorzata: ” Kiedy moja córka miała dwa lata- ja latałam za nią z nocnikiem i rezultat był kiepski.  Natomiast za pół roku, czyli miała 2.5 roku- zdjęłam jej pampersy i ładnie robiła. Początkowo wołała i pierwsze dwa tygodnie popuszczała, a teraz sama już chodzi,  nawet nie wiem kiedy!  W nocy śpi już jakiś czas bez pieluszki i tylko raz się z zdarzyła wpadka. Ale na pewno nic na siłę, bo im bardziej dziecku „gadamy” i męczymy -to daje to odwrotny efekt!”

Justyna: „U nas sprawdziło się sikanie na polu (dworze) i hasło „ooo, patrz jaka fontanna”, czy „a spróbuj podlać to drzewko, tamto…”.”

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,1Score

9,1

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Ciekawi Cię, jak mamy poradziły sobie z odpieluchowaniem dzieci? Sprawdź!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress