3 pomysły na prezenty, które zbliżą was do dzieci

Boże Narodzenie i okres przedświąteczny to wspaniała okazja, aby spędzić czas w gronie rodzinnym. Jeśli twoja pociecha dużo uwagi poświęca komputerowi i w ostatnim czasie masz wrażenie, że wasz kontakt stracił na jakości – odpowiednie zaangażowanie malucha w przedgwiazdkowe przygotowania pomoże Ci spędzić więcej czasu razem. Efekt taki możesz osiągnąć także, kupując dziecku mądrze wybrany prezent.

childrens hands holding a gift drawn with chalk

Aby święta faktycznie pomogły Ci zbliżyć się do rodziny, do przygotowań podejdź na luzie. Robiąc zakupy albo gotując nie stresuj się i nie wprowadzaj nerwowej atmosfery przejmując wszystkie obowiązki na swoje barki. Sprzątanie nie musi być perfekcyjne, a ciasto lub ciasteczka będą o wiele smaczniejsze, jeśli upieczecie je wspólnie – nawet jeśli nie będą tak estetyczne, jak gdybyś za gotowanie zabrała się sama.

A co podczas świąt? Postaw na prezent dla dziecka, który zbliży Cię do niego i pozwoli wam spędzić więcej czasu razem. Dobrym pomysłem będą gry zręcznościowe – na przykład Mistakos albo Jenga lub planszówki, takie jak gra 5 sekund, Santiago czy Misja: Kolonizacja.

Gra zręcznościowa – na przykład Mistakos

To dobra propozycja gry dla całej rodziny. Nie ma skomplikowanych zasad ani rozbudowanej fabuły, a przy tym pozwala uczestnikom  sprawdzać się w rywalizacji z innymi. Gra polega na ułożeniu jak najstabilniejszej konstrukcji budowli z kolorowych krzeseł. Aby zwyciężyć, gracz musi otrzymać możliwie najmniejszą ilości punktów karnych za strącenie elementów konstrukcji.

Inny wariant gry zakłada, że wygrywa ta osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich elementów. Po przewróceniu się konstrukcji, uczestnik zabiera wszystkie krzesła i ponownie próbuje się ich pozbyć i nadrobić straty. Mistakos to doskonała gra dla całej rodziny, która da wam pretekst do spędzania wspólnego czasu a jednocześnie nauczy dziecko zręczności.

Gra planszowa – na przykład Misja: Kolonizacja

W sklepach znajdziesz bardzo wiele propozycji ciekawych gier, warto jednak podczas zakupów zatroszczyć się o to, by wybrany tytuł miał jak największe walory edukacyjne i jednocześnie ciekawą fabułę. Te warunki spełnia na przykład gra Santiago, gdzie uczestnicy wcielają się w plantatorów mających za zadanie nawodnić swoje pola i zbudować większe plantacje niż przeciwnik.

Drugi tytuł godny polecenia to Misja: Kolonizacja. Gra przygotowana przez doktora matematyki, Reinera Knizię, który stworzył już niemal 600 gier, przetłumaczonych na ponad 50 języków! W grze uczestnicy zasiedlają nową planetę, zbierając punkty za różne aktywności, jak kontakt z ufoludkami.

Gra towarzyska – na przykład Kalambury

To propozycja dla rodzin, które cenią sobie wspólnie spędzany czas i szukają urozmaicenia. Jeśli Twoje dziecko zdradza zdolności plastyczne albo aktorskie, to doskonały sposób na wsparcie rozwoju jego talentu. Jednocześnie wspólne odgadywanie haseł to gwarantowane salwy śmiechu i doskonała zabawa dla całej rodziny. Kalambury DeLuxe zawierają ponad osiemset haseł w pięciu kategoriach, które można pokazywać lub narysować.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (2 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "3 pomysły na prezenty, które zbliżą was do dzieci"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress