Nowoczesne żarówki LED – 5 korzyści z ich zastosowania

Jeszcze kilka lat temu źródła światła LED stanowiły ciekawostkę na rynku oświetleniowym. Ich parametry pozostawiały sporo do życzenia, a cena żarówek sprawiała, że na ich zakup mogli pozwolić sobie wyłącznie bardziej zamożni klienci. Nadeszły jednak zmiany. W ciągu raptem paru lat technologia poszła jednak na tyle do przodu, że obecnie wielu z nas już nie wyobraża sobie domowego oświetlenia bez praktycznych żarówek LED. Diody LED to diody emitujące światło (z ang. light emitting diode). Gdy przepływa przez nie prąd, dochodzi do zjawiska jarzenia. Wówczas dioda zaczyna świecić, emitując światło w różnych barwach i kolorach w zależności od zastosowanego w niej półprzewodnika. Czemu źródła światła LED cieszą się one aż taką popularnością? Co sprawia, że coraz więcej użytkowników rezygnuje z tradycyjnych źródeł światła właśnie na rzecz technologii LED? Prezentujemy pięć największych korzyści, które zyska Wasz dom, jeśli zaczniecie stosować produkty LED. Zapraszamy do lektury.

• Oszczędności w każdym domu

Największą zaletą żarówek LED, przyciągającą do nich wielu użytkowników, jest oczywiście kwestia oszczędności generowanych przez te źródła światła. Technologia LED pozwala na znaczące zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, przy zachowaniu optymalnych warunków oświetleniowych. Produkty tego typu świecą równie jasno jak tradycyjne żarówki, a przy tym pobierają zdecydowanie mniej prądu. A to oczywiście przekłada się na spore oszczędności w domowym budżecie.

O ile jeszcze kilka lat temu zakup produktów LED był sporą inwestycją, to obecnie stały się one zdecydowanie bardziej przystępne cenowo. Warto również pamiętać, że źródła światła LED gwarantują nawet ponad 50000 godzin świecenia, co przekłada się na mniejszą częstotliwość zakupu nowych żarówek, a przez to również sprawia, że jeszcze bardziej oszczędzamy.

• Mniejsza zawodność produktów LED

Źródła światła LED świecą znacznie dłużej niż zwykłe żarówki. Są od nich również zdecydowanie mniej zawodne. Ich awaryjność utrzymuje się na naprawdę niskim poziomie, co zwiększa komfortu używania tego typu produktów.

Jeżeli źródło światła zbliża się do granicy swojej żywotności sygnalizuje to stopniowym zmniejszaniem intensywności świecenia, a nie jak w przypadku standardowych żarówek, nagłym zgaśnięciem. Pozwala to przygotować się do zmiany, bez obaw o brak oświetlenia w najmniej odpowiednich momentach.

• Smart House – LED i nowoczesne technologie

Żarówki LED, np. te z oferty Lampy.it, pozwalają jednak na znacznie więcej, zwłaszcza gdy połączy się je z innymi technologiami. Tego typu produkty oświetleniowe idealnie wpisują się bowiem w systemy Smart House.

Inteligentne domy to scentralizowane zarządzanie wieloma różnymi urządzeniami elektrycznymi lub całymi instalacjami za pośrednictwem jednego panelu lub urządzeń zdalnych. Można kontrolować sytuację na bieżąco lub uczyć komputer preferencji domowników, poprzez zapisywanie poszczególnych parametrów lub ustawień. Dzięki temu znacząco zwiększa się bezpieczeństwo i wygoda codziennego funkcjonowania w domowym zaciszu.

• Zdalne sterowanie – wielość opcji

Nowoczesne źródła światła LED pozwalają na stosowanie różnych metod sterowania domowym oświetleniem. Oprócz standardowych włączników warto również rozważyć choćby zarządzanie przy pomocy dedykowanego pilota lub aplikacji wpisanej w Smart House.

Dzięki temu zyskujemy większą niezależność i swobodę, a także podnosimy komfort codziennego życia w czterech, domowych ścianach lub w ogrodzie.

• Estetyka i komfort domowego oświetlenia

Warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku technologii LED można już nie tylko włączać lub wyłączać poszczególne lampy, ale także kontrolować natężenie światła, jego temperaturę barwową (światło ciepło, zimno białe lub neutralne), a także często niemal dowolnie zmieniać kolor, wybierając jedną z milionów dostępnych opcji. Okazuje się zatem, że źródła światła LED odgrywają olbrzymią rolę w budowaniu przestrzeni do różnych zdań oraz w bezpośrednim kształtowaniu jej wyglądu i stylu. Przy ich pomocy zmienia się nastrój, tworzy atmosferę przytulności lub energetyczne miejsce do pracy.

Emitowane przez diody LED wielobarwne światło potrafi także fenomenalnie dekorować daną przestrzeń, stając się przyjemnym dla oka detalem ozdobnym, wpisującym się nawet w bardzo małe pomieszczenia.

Oświetlenie LED – rozwiązanie przyszłości

Nowoczesne źródła światła LED to urządzenia niezmiernie praktyczne, energooszczędne i wygodne. Wiele osób wręcz nie wyobraża już sobie codziennego funkcjonowania bez nich w domach lub miejscach pracy.

Dzięki nim można odmienić oblicze domów pod wieloma względami – zarówno w kwestii funkcjonalności, oszczędności, jak i estetyki. Warto zatem sprawdzić, które rozwiązania LED sprawdzają się najlepiej właśnie w naszych miejscach do życia.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,7Score

9,7

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Nowoczesne żarówki LED – 5 korzyści z ich zastosowania"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress