Garnek do zupy – na co zwracać uwagę w trakcie zakupu?

Zupa, czyli nieodzowny element obiadowy w większości polskich domów często nie jest jedynie dodatkiem do głównego dania, ale jest nim sama w sobie. Dlatego przygotowywanie jej w nieodpowiednim garnku jest w stanie spłycić smak samej potrawy, w związku z tym dobrze jest mieć pod ręką ten charakteryzujący się jakością. Jakimi kryteriami posiłkować się w trakcie wyboru?

Uformowanie

Jakie uformowanie będzie najlepsze w przypadku garnka do zupy? Zaleca się, aby jego podstawa była okrągła, a boki proste. Co więcej, ten kształt sprawdzi się również, gdy będziemy chcieli przyrządzić wywary.

Konstrukcja

Niezależnie od swojego przeznaczenia, garnek musi mieć grube dno, aby chronić przygotowywaną potrawę przed niechcianym przepaleniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku zupy, która przecież potrzebuje nawet kilkudziesięciu minut do ugotowania. Jeśli będziemy to bagatelizować, to w trakcie całego procesu dno uszkodzi się, a tym samym całe naczynie straci całkowicie swoją funkcjonalność.

Wykorzystane w produkcji materiały

Wiele dostępnych garnków to swoisty miks kilku wykorzystanych w produkcji materiałów. Przykładem jest, chociażby garnek ze stali nierdzewnej, która jest dobrym, lecz niereaktywnym przewodnikiem, z zaimplementowanym aluminiowym dnem o właściwościach reaktywnych. Widać zatem, że ta koncepcja skupiona jest na wyborze surowców wzajemnie eliminujących swoje wady i uwypuklających zalety.

Zestaw garnków GERLACH Prestige Plus 10 elemenów. Źródło: prymusagd.pl

Pamiętajmy o tym, że garnek nieposiadający dobrego przewodnictwa cieplnego uniemożliwi równomierne rozprowadzanie temperatury po dnie, przez co wykorzystywanie go do duszenia potraw będzie tak naprawdę utrudnione, jeśli nie niemożliwe.

Jakościowy model jest w stanie odpowiednio szybko reagować na zmiany cieplne, przez co łatwiej kontrolować przygotowywany w naczyniu posiłek. Pomaga również w ewentualnym smażeniu w garnku, gdy nie mamy patelni pod ręką.

Podsumowanie

Mając na uwadze powyższe aspekty dotyczące garnków do zupy, możemy być pewni, że zakupiony przez nas wariant w pełni sprosta wyzwaniom gastronomicznym, które będziemy chcieli z jego udziałem zrealizować, niezależnie od stopnia zaawansowania. Na dodatek, przy właściwym użytkowaniu sprzęt ten będzie służyć nam przez wiele lat, pozbawiając nas konieczności jego wymiany co kilka miesięcy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Garnek do zupy – na co zwracać uwagę w trakcie zakupu?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress