Poród się zbliża? Sprawdź na co muszą uważać kobiety przed porodem!

Przesądy ciążowe biegają po świecie od wielu lat, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Większość z nich – mimo nawet najbardziej realistycznych historii – niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Tak naprawdę więc są jedyne przypowieściami opowiadanymi przez nasze babcie. O tym, co można w ciąży, a co nie – mówi się wiele. Są jednak rzeczy i sytuacje, których kobiety w ciąży naprawdę powinny unikać.

na co uważać przed porodem

Na co uważać przed porodem?

Dla kobiety w ciąży niezwykle ważny jest odpoczynek, tym bardziej, że wbrew pozorom – już za chwilkę nie będzie miała zbyt wiele czasu dla siebie. Jeśli jesteś pracującą mamą w zaawansowanej ciąży, koniecznie zapoznaj się z kodeksem pracy i sprawdź jakie są Twoje prawa w ciąży. Nadmierny wysiłek w zaawansowanej ciąży niestety może spowodować przedwczesny poród.

Prawda jest taka, że wraz z narodzinami dziecka czekają Cię nowe obowiązki. Jeśli sama zajmujesz się domem może zdarzyć się tak, że będziesz musiała poprosić kogoś o pomoc. Warto, abyś zaczęła prosić o nią już teraz, jeśli niektóre z domowych obowiązków przekraczają Twoje obecne możliwości. Nie możesz się teraz przepracowywać, ani nie powinnaś być teraz szczególnie aktywna. Odpoczywaj, odpoczywaj i raz jeszcze odpoczywaj.

Kobiety w ciąży – co mogą, a czego nie?

Jak pewnie doskonale wiesz, w ciąży w miarę możliwości nie powinnaś przyjmować leków, a kiedy nastąpi już taka potrzeba – koniecznie powinnaś w tej sprawie skonsultować się ze swoim lekarzem. Musisz pamiętać o tym, że nawet pod koniec ciąży – dosłowni wszystko co przyjmujesz przez usta, czy też dożylnie – przedostaje się także poprzez pępowinę do organizmu Twojego dziecka.

Jeżeli nie wszystko potoczyło się dobrze i poukładało się tak, że mimo zaawansowanego stanu Twoja ciąża jest zagrożona, a do terminu narodzin maluszka zostało już niewiele czasu – powinnaś unikać również… Seksu. Stosunek seksualny powoduje skurcze macicy, co może doprowadzić do przedwczesnego porodu. To taki moment, kiedy musisz wybrać między zdrowiem i życiem maluszka, a własnymi przyjemnościami. Uwierz, że takich momentów będzie w Twoim życiu jeszcze bardzo wiele.

Czy wiedziałaś o tym, że w zaawansowanej ciąży nie wolno Ci dźwigać więcej, niżeli pięć kilogramów? Uwierz, że nie ot tak powstał taki „limit” wagowy. To wszystko naprawdę ma znaczenie i może niekorzystnie wpłynąć na życie Twoje i dziecka.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,5Score

9,5

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Poród się zbliża? Sprawdź na co muszą uważać kobiety przed porodem!"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress