Myślisz, że o ciąży wiesz już wszystko? Poznaj największe przesądy.

Fakty i mity o ciąży nie są niczym nowym. Są tak stare jak wszelkiego rodzaju domowe sposoby na wszystko. Niestety, o ile te drugie mają jakąś pozytywną moc i świetnie sprawdzają się w praktyce – o tyle przesądy związane z ciążą, mogą być powodem wielu nieporozumień. 

przesądy o ciąży

Przesądy związane z ciążą.

Z pewnością słyszałaś o nich nie raz. Pewnie wielokrotnie zastanawiałaś się czy są prawdziwe, a może nawet szukałaś więcej informacji na ten temat, prawda? Nie przejmuj się, nie jesteś jedyna. Przed Tobą lista przesądów, których kompletnie nie musisz się obawiać.

Babcie z całą pewnością przestrzegały Cię, abyś podczas gotowania uważała na brzuch. Mówiły, że jeśli coś gorącego spadnie na ciążowy brzuszek – maluszek po urodzeniu będzie miał znamię na ciele. Być może i znasz kobiety, które potwierdzają ten przesąd. Niestety, a może i na szczęście – to TYLKO przesąd.

Słyszałaś może o tym, aby kobiety w ciąży nie nosiły żadnych naszyjników, bo mogą one w jakiś cudowny sposób sprawić, że Twojemu dziecku zaplącze się pępowina wokół szyi? Ciekawe, cóż to za magiczny sposób…?

No tak, o kupowaniu i kompletowaniu wyprawki krąży wiele przesądów. Zazwyczaj mowa o tym, aby w ogóle tego nie robić tylko zaczekać do narodzin dziecka. Niektórzy twierdzą, że przedwczesne zakupy mogą przynieść pecha i dziecko może w ogóle się nie narodzić. To teraz przyznajcie z ręką na sercu, która kompletowała wyprawkę dopiero po urodzeniu dziecka?

Przesądy o ciąży.

O przyszłej urodzie dziecka również krąży wiele przesądów. Mówi się przykładowo o tym, aby nie spoglądać na księżyc, bo dziecko będzie łyse. Aby nie patrzeć na ludzi kalekich, bo i dziecko urodzi się niepełnosprawne. Nie powinno też rzekomo spoglądać na brzydkich ludzi, bo i nasze dziecko nie będzie zbyt urodziwe.

Rzekomo nie powinnyśmy także używać noża podczas spożywania posiłków, gdyż nasze dziecko mogłoby urodzić się z rozszczepioną wargą! Wedle przesądów, kobiety w ciąży nie powinny także przymierzać okularów korekcyjnym, gdyż może to skutkować wadą wzroku u jej noworodka.

Istnieje także przesąd, który mówi o tym, że kobieta w ciąży nie powinna zostawać chrzestną, jeśli sama spodziewa się dziecka. Wedle przesądów – w ten sposób mogłaby przynieść pecha dziecku, którego chrzestną by została.

Słyszałyście o tym, aby unikać oblewania brzucha wodą podczas zmywania, gdyż dziecko zostanie alkoholikiem? Tak samo nie powinno się szydełkować i robić na drutach w czasie ciąży, gdyż dziecko mogłoby owinąć się własną pępowiną.

Powyższe przesądy to jedynie kropla w ogromnym morzu, jest ich naprawdę wiele. Pamiętajmy jednak o tym, że przesądy związane z ciążą – podobnie jak inne przesądy, są tylko przesądami i nie należy w nie wierzyć.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,6Score

9,6

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Myślisz, że o ciąży wiesz już wszystko? Poznaj największe przesądy."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress