Krwawienie w ciąży- o czym może świadczyć krwawienie w ciąży?

Kobiety w ciąży często kuszą się o stwierdzenie, że ciąża jest najpiękniejszym czasem w życiu kobiety. Oczekiwanie na nowe życie, któremu daliśmy początek jest z całą pewnością niezwykle ekscytujące. Co miesięczne wizyty, gdzie możemy podpatrzeć naszego rozwijającego się malucha są dla nas prawdziwym świętem. Szykujemy pokój dla dziecka, kompletujemy wyprawkę, zastanawiamy się nad imieniem dla naszego malucha. Niestety, nie dla wszystkich kobiet ciąża jest tak radosnym i pozytywnym okresem. Część kobiet boryka się z problemem, jakim jest krwawienie w ciąży, niektórym grozi przedwczesny poród, bądź utrata dzieckaKrwawienie w ciąży może okazać się naprawdę poważnym problemem…

CO OZNACZA KRWAWIENIE W CIĄŻY?

Czasem krwawienie w ciąży nie jest objawem niczego złego. Zdarza się bowiem, że niektóre kobiety miesiączkują aż do trzeciego miesiąca ciąży i nie ma w tym niczego nieprawidłowego. Niestety często zdarza się tak, że krwawienie w ciąży może być objawem poważnych problemów związanych zarówno z dzieckiem, jak i samą kobietą w stanie błogosławionym. Krwawienie w ciąży dotyka blisko trzydzieści procent ciężarnych kobiet. Bez względu jednak na to, czy podejrzewasz jakieś problemy, czy też uważasz, że to małe plamienie to tylko miesiączka- powinnaś możliwie najszybciej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Ty sama nigdy nie będziesz określić co tak naprawdę dzieje się w Twoim brzuchu i czy w grę nie wchodzą najgorsze opcje jakimi bez wątpienia są poronienie, czy też przedwczesny poród.

KRWAWIENIE W CIĄŻY.

Krwawienie w ciąży może być spowodowane między innymi przez nadżerkę szyjki macicy, bądź też żylaki pochwy. Czasami zdarza się tak, że nawet jeśli przed ciążą nie miałyśmy problemów z nadżerkami- pojawiają się one właśnie teraz. Jeśli dotknął Cię problem nadżerki w ciąży- Twój lekarz z całą pewnością zleci Ci stosowanie specjalnych globulek dopochwowych, które nie dość, że są bezpieczne dla dziecka, to pozwolą rozwiązać problem krwawienia i nadżerek.

Kobiety w ciąży najbardziej obawiają się bardzo ciemnych i jasnych plamień. Te najczęściej oznaczają niestety zagrożenie dla ciąży. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to tak bardzo niebezpieczne, jak jeszcze kilka lat temu i nie zawsze w grę wchodzi poronienie. Lekarza mają teraz dużo większe możliwości. Jest ciąża jest zagrożona, lekarz z całą pewnością zapisze odpowiednie tabletki podtrzymujące ciążę (najczęściej hormonalne), zaleci nam dużo odpoczynku. Czasem jednak zagrożenie jest na tyle wysokie, że resztę ciąży musimy spędzić właściwie na leżąco, bądź co gorsza- na szpitalnym łóżku.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Krwawienie w ciąży- o czym może świadczyć krwawienie w ciąży?"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress