Gadżety dla przyszłej mamy

Ciąża dla każdej kobiety jest okresem wyjątkowym. Przez kilka miesięcy pod jej sercem rozwija się nowe życie, a w jej organizmie zachodzą tysiące zmian przygotowujących ciało do wydania na świat małej istoty. To właśnie te zmiany dość często powodują dyskomfort i dolegliwości, które utrudniają czerpanie radości z przygotowywania się do macierzyństwa. Gadżety dla przyszłej mamy niestety nie były znane naszym babciom czy mamom, my na szczęście mamy możliwość sięgnięcia po coraz to bardziej wymyślne artykuły dla kobiet w ciąży, które zwiększają komfort życia przyszłych mam. 

Gadżety dla przyszłej mamy

Bezsprzecznie numerem jeden jest poduszka do spania w ciąży, która doskonale sprawdza się również podczas późniejszego już karmienia piersią. Polecana przez ginekologów i położne poduszka ciążowa ma właściwości ortopedyczne. Zdejmuje napięcie z pleców, brzucha i nóg. Stosowana jest w rehabilitacji leczniczej nie tylko u kobiet po cesarskim cięciu, ale również np. przez osoby z przepukliną. Ergonomiczna budowa poduszki sprawia, że szyja, plecy i biodra znajdują się w linii prostej, co niweluje ból pleców, ułatwia zasypianie i pozwala utrzymać podczas snu pozycję na lewym boku, która jest najbardziej komfortowa zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Poduszki do spania w ciąży zazwyczaj mają antyalergiczne wypełnienie silikonowe, warto jednak przed zakupem upewnić się, że posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.

Kolejnym gadżetem, dbającym zarówno o komfort jak i bezpieczeństwo ciężarnej, jest adapter pasów dla kobiet w ciąży. Zadaniem adaptera jest ułożenie biodrowego pasa bezpieczeństwa w taki sposób, by nie przebiegał przez brzuch ciążowy. Adapter eliminuje niebezpieczeństwo dużego ucisku pasa bezpieczeństwa na brzuch, w trakcie nagłego hamowania czy kolizji drogowej. Gwałtowny ucisk może wywołać niebezpieczny dla dziecka wzrost ciśnienia płynu owodniowego lub doprowadzić do odklejenia się łożyska a nawet spowodować bezpośrednie urazy płodu. Dzięki adapterowi pas nie uwiera w brzuch i pozostaje w prawidłowym położeniu. Adapter stosowany jest również przez osoby z otyłością brzuszną.

Kolejnym produktem, po który sięga coraz więcej Polek jest piłka do ćwiczeń dla kobiet w ciąży, która doskonale łagodzi dolegliwości ciążowe. Przede wszystkim zmusza do siedzenie w prawidłowej postawie, a ponadto zapewnia miękkie i wygodnie miejsce do siedzenia. Wykonując delikatne ruchy biodrami podczas siedzenia na piłce wzmacniamy mięśnie dna miednicy. Choć w internecie można znaleźć wiele ćwiczeń z piłką dla kobiet w ciąży, to najlepiej najpierw omówić ten temat z ginekologiem prowadzącym ciążę. Być może istnieją pewne przeciwwskazania dla grupy ćwiczeń. Niezaprzeczalnie jednak każdy specjalista potwierdzi, że piłka jest doskonałą metodą umożliwiającą rozciąganie kręgosłupa i mięśni pleców, a odrobina aktywności fizycznej jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Skoro już pomyślałyśmy o plecach i obciążonym przez rosnący brzuszek kręgosłupie, warto poświęcić uwagę również nogom, dla których ciąża również jest nie lada wyzwaniem. Z pomocą jednak przychodzi masażer do stóp, który w domowym zaciszu przyniesie ulgę nawet najbardziej zmęczonym stopom. Urządzenia mają szerokie zastosowanie w medycynie, rehabilitacji i kosmetyce. Rolki relaksujące gwarantują rozładowanie napięcia i zmęczenia wzdłuż całego kręgosłupa, a pobudzane receptory stóp i dolnej partii mięśni nóg usuwają uczucie zmęczenia i mobilizują do działania system immunologiczny i organy wewnętrzne bazując na technikach refleksologii.

Więcej inspiracji dostępnych jest na stronie https://allegro.pl/strefa/ciazy

Ciąża to niesamowity czas, przepełniony oczekiwaniem, przygotowaniem się do nadejścia nowego członka rodziny. To czas bliskości i głębokich przemyśleń. Również obaw. To niepowtarzalny czas, za którym często tęskni wiele kobiet. Dlatego swoją ogromną popularnością cieszą się ciążowe sesje zdjęciowe czy gipsowe odlewy brzucha. Bo mimo wielu niedogodności pojawiających się w okresie ciąży, każda kobieta i tak zapamiętuje to, co najpiękniejsze… pierwsze ledwo wyczuwalne ruchy dziecka, zdjęcie USG czy dźwięk bijącego serduszka usłyszany podczas badania.

 

 

 

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Gadżety dla przyszłej mamy"

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress