Czujesz, że na wakacjach mogłaś zaliczyć wpadkę? Sprawdź jakie są pierwsze objawy ciąży.

Podejrzewasz, że podczas jednej z wakacyjnych, upojnych nocy zagalopowaliście się za bardzo i możesz być w ciąży? Jeśli tak jest, Twoje ciało zacznie wysyłać do Ciebie pierwsze objawy ciąży po zapłodnieniu, zazwyczaj już w ciągu kilku kolejnych dni. Wystarczy, że dowiesz się w jaki sposób je odczytać i kiedy pierwsze objawy ciąży mogą być objawami czegoś innego.

pregnant-534471_1920

Kiedy występują pierwsze objawy ciąży?

Choć pewnie ciężko Ci w to uwierzyć, pierwsze objawy ciąży widoczne są już w ciągu kilku pierwszych dni od momentu zapłodnienia. Jeśli zauważysz u siebie któreś z nich, powinnaś koniecznie umówić się do ginekologa, który potwierdzi ciążę, oraz zacząć przyswajać kwas foliowy, który jest po prostu niezbędny dla dziecka i rozwoju jego układu nerwowego.

Jakie są pierwsze objawy ciąży?

Objawy wczesnej ciąży często mylone mogą być z objawami nadejścia kolejnej miesiączki. Jednak kobieta w ciąży zazwyczaj jest w stanie rozpoznać i odróżnić  pierwsze objawy ciąży, od momentu nadejścia miesiączki.

Na ogół zaczyna sięod piersi- nagle wydają się nam one jakby powiększoone, bardziej twarde i straszliwie czułe na nawet najbardziej delikatny dotyk. Czasem odczuwać możemy mrowienie, w skutek przyszłego powiększania się piersi, z których za kilka miesięcy prawdopodobnie poleje się mamine mleko.

Pierwszym, prawie pewnym objawem ciąży, jest brak miesiączki. Owszem, często zdarza się tak, że jesto efekt nadmiaru stresu, czy też niewłaściwej diety; jednak jeśli do tego dojdą inne dolegliwości- możemy powoli pomyślec o wyprawce. Pierwsze objawy ciąży są jak pierwsze objawy porodu– zazwyczaj nie da się ich nie zauważyć.

Objawy wczesnej ciąży.

Pierwsze objawy ciąży, to także straszna nadwrażliwość na zapach, oraz smak. Nagle może okazać się, że Twoja ulubiona poranna kawa pachnie tak okropnie, że zbiera Cię na mdłości, a smak, którego kiedyś nie znosiła wprawia Cię w pozytywny na strój. To samo dotyczy smaku- coś co smakowało Ci kiedyś, nagle móże stracić swój smak i stać się Twoją znienawidzoną potrawą.

Jakie są pierwsze objaw ciąży? To także ból w podbrzuszu i często oddawanie moczu. Zanim w naszym ciele rozwinie się dziecko, musi zrobić sobie trochę miejsca i uwić gniazdko. W skutek tego uciska na nasz pęcherz, a my pół dni i nocy spędzamy w toalecie. Jeśli więc dotychczas spałaś przy ścianie- zamień się z partnerem miejscami, obojgu Wam będzie łatwiej- Ty będziesz miała bliżej do łazienki i nie będziesz musiała skakać po nim w nocy. Jeśli jesteś pewna, że częste oddawanie moczu nie jest objawem zapalenia dróg moczowych, czy choroby takiej jak cukrzyca- możesz umówić się do ginekologa.

W objawy wczesnej ciąży wlicza się także straszną senność. Czujesz się zmęczona, ospała i najchętniej przespałabyś cały dzień. W nocy z kolei co chwilę budzisz się i biegniesz do toalety. Jeśli do tego wszystkiego doliczysz częste mdłości, zawroty głowy, czy skurczowy ból w podbrzuszu- ku test ciążowy.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

5 (1 Votes)

Summary

8,1Score

8,1

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "Czujesz, że na wakacjach mogłaś zaliczyć wpadkę? Sprawdź jakie są pierwsze objawy ciąży."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress