CC, czy SN? Poznaj największe zalety porodu naturalnego.

Jeśli to Twoja pierwsza ciąża – z całą pewnością zastanawiasz się nad porodem. W dzisiejszych czasach wygląda to właściwie tak, że jeśli odpowiednio porozmawiać z lekarzem – często możemy wybierać czy chcemy rodzić naturalnie, czy poprzez cesarskie cięcie. Koleżanki, które urodziły dzięki CC z pewnością opowiadały Ci o zaletach takiej możliwości, ujmując przy tym porodowi naturalnemu – i odwrotnie. Dowiedz się jednak, jakie korzyści poród naturalny niesie za sobą.

zalety porodu naturalnego

Dlaczego warto rodzić naturalnie?

Podczas porodu naturalnego czasem niestety trzeba się trochę nacierpieć, zanim nasz maluszek przyjdzie na świat. Jednak niemal wszystkie kobiety, które właśnie w ten sposób wydały na świat swoje dzieci twierdzą, że właśnie dzięki temu ich więź z dzieckiem była dużo, dużo silniejsza. Poprzez cały ten trud i ból kobiety bardziej wiązały się psychicznie z dziećmi. Dodatkowo po porodzie naturalnym, jeśli wszystko przebiega dobrze, natychmiast dostajemy nasze dzieci w celu kontaktu „skóra do skóry”. Niestety, przy CC nie zawsze tak się dzieje.

Zaletą porodu naturalnego jest także możliwość obecności osób trzecich – męża, partnera, przyjaciółki, czy kogoś z rodziny. Wsparcie bliskich osób z całą pewnością pomoże kobiecie przetrwać najgorsze chwile i da jej większe poczucie bezpieczeństwa. Cesarskie cięcie z kolei odbywa się na zamkniętej sali, bez udziału najbliższych.

Zalety porodu naturalnego.

Pamiętajmy o tym, że cesarskie cięcie to nic innego jak zabieg operacyjny. Poród naturalny z kolei, jak sama nazwa wskazuje – jest porodem naturalnym. Po takim porodzie kobieta zazwyczaj szybciej dochodzi do siebie. Dodatkowo po cesarskim cięciu musimy długo pielęgnować bliznę, podczas gdy szwy po porodzie naturalnym (o ile musiały być zakładane) ściąga się bardzo szybko i właściwie jest już po wszystkim.

Lekarze twierdzą, że dziecko urodzone siłami natury automatycznie nabywa zdecydowanie większą odporność niżeli dziecko urodzone poprzez cesarskie cięcie. Dlaczego? Dlatego, że podczas porodu naturalnego dziecko przechodzi przez drogi rodne kobiety, gdzie (to nieuniknione) zawsze są jakieś bakterie.

Pamiętaj jednak o tym, że bez względu na to w jaki sposób urodzisz swoje dziecko – z całą pewnością będziesz dobrą matką. Nie ma porodów gorszych i lepszych, choć w internecie od dawna trwa niezrozumiana walka między kobietami, które rodziły naturalnie a tymi, których dziecko przyszło na świat poprzez cesarskie cięcie.

Polub i udostępnij:

Ocena

User Rating

0 (0 Votes)

Summary

9,9Score

9,9

author-avatar

Zachęcamy do kontaktu wspolpraca@vitwoman.pl

Brak komentarzy do "CC, czy SN? Poznaj największe zalety porodu naturalnego."

    Skomentuj

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Facebook

    Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress